Andrzej Duda życzy maturzystom powodzenia. "Od dziś życie przyspiesza. Zapnijcie pasy!"

- Od dziś życie przyspiesza. Zapnijcie pasy! Będzie dobrze, a nawet bardzo dobrze. Dacie radę! Trzymamy za Was z Agatką kciuki. Powodzenia! - napisał w poniedziałek do maturzystów Andrzej Duda. Powodzenia życzył im także Dariusz Piontkowski. - Mamy nadzieję (...), że ten egzamin będzie przepustką na studia wyższe, będzie dobrą przepustką do dorosłego życia - powiedział minister edukacji narodowej.

W poniedziałek o godz. 9:00 w całym kraju rozpoczął się pierwszy egzamin maturalny. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda zamieścił post na Twitterze.

Drodzy Maturzyści! Wreszcie nadszedł ten dzień. Zaczynacie egzaminy, które symbolicznie przeniosą Was w dorosłość. Od dziś życie przyspiesza. Zapnijcie pasy! Będzie dobrze, a nawet bardzo dobrze. Dacie radę! Trzymamy za Was z Agatką kciuki. Powodzenia!

- napisała głowa państwa.

Życzenia maturzystom złożył również minister edukacji

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski z kolei zapewnił maturzystów, że trzyma za nich kciuki.

Drodzy maturzyści, dziś rozpoczynacie egzaminy maturalne. Przygotowaliśmy je tak, aby były bezpieczne, poinformowaliśmy dużo wcześniej, kiedy i w jaki sposób będą się odbywały. (...) Mamy nadzieję, że jednak te trzy lata nauki lub cztery, które pozwoliły wam przygotować się do tego najważniejszego, jak na razie, w waszym życiu egzaminu, pozwolą zdać ten egzamin jak najlepiej i że ten egzamin będzie przepustką na studia wyższe, będzie dobrą przepustką do dorosłego życia

- podkreślił szef resortu edukacji i życzył maturzystom "jak najlepszych wyników na egzaminach, a także wytrwałości, spokoju i koncentracji".

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?
Więcej o: