Atak "Wiadomości" na Trzaskowskiego. "Parodiowanie wizyty papieża". Było też o LGBT i tęczowym państwie

W niedzielnych "Wiadomościach" TVP pojawił się materiał, w którym wizytę Rafała Trzaskowskiego w Zakopanem porównano z pielgrzymką Jana Pawła do tego miasta w 1997 roku. Z tej okazji zrobiono sondę, w której trzy osoby wypowiadają się na ten temat, a ekspert "Wiadomości" mówi nawet, że to "parodiowanie wizyty papieża".

W niedzielę, w 23. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Zakopanego, do miasta przyjechał kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta. Z tej okazji "Wiadomości" TVP przygotowały ponad pięciominutowy materiał.

Mamy nadzieję, że dzisiaj wizyta pana Rafała Trzaskowskiego również będzie dla nas symboliczna i szczęśliwa

- zaczyna Jagna Marczułajtis-Walczak z PO, a twórca materiału Marcin Tulicki dodaje: W ten sposób sztabowcy Trzaskowskiego porównali jego wyborcze spotkanie z garstką sympatyków do pielgrzymki Ojca Świętego.

"Parodiowanie wizyty papieża"

Potem w materiale pojawia się sonda, w której dziennikarze TVP pytają o porównanie pielgrzymki Jana Pawła II do wizyty Rafała Trzaskowskiego. Zapytano o opinię trzech mężczyzn, którzy mówią, że to "nieporównywalne" i że zasady wyznawane przez prezydenta Warszawy są "sprzeczne z podstawami wiary katolickiej".

Nikomu nie przystoi porównywać się do wizyty Ojca Świętego. Tym bardziej ludziom maszerującym w marszach LGBT

- podkreśla jeden z trzech mężczyzn, biorących udział w sondzie. Następnie wypowiada się Artur Wróblewski, politolog z Uczelni Łazarskiego.

Jest nie tylko obrazoburcze, ale wręcz może być potraktowane przez niektórych Polaków jako parodiowanie tak naprawdę wizyty z 1997 roku papieża

- mówi ekspert "Wiadomości", a Tulicki dodaje:

Tym bardziej, że w czasie tamtej wizyty pod Giewontem Ojciec Święty wypowiedział te słowa: Nie wstydźcie się krzyży. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża.

Z materiału dowiadujemy się, że to jest sprzeczne z poglądami Trzaskowskiego, ponieważ w czasie kiedy był wiceszefem MSZ, czyli w latach 2014-2015, na zlecenie resortu powstał spot, w którym z Giewontu komputerowo usunięto krzyż. Słyszymy również, że jako prezydent Warszawy polityk nie powiesił w urzędzie krzyża, a jego żona chce zastąpić lekcje religii w szkołach lekcjami wychowania obywatelskiego. Prezydentowi stolicy wytknięto także podpisanie Karty LGBT, która zakłada m.in. wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach.

A jak jest ona prowadzona w oparciu o ideologię LGBT? Jak na dłoni widać w krajach Europy Zachodniej

- mówi twórca materiału. Dalej jako ekspert wypowiada się Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny sympatyzującej z PiS-em "Gazety Polskiej", mówiący o państwie, które "będzie miało tęczową twarz".

Tulicki wytyka, że rodzina Trzaskowskich "odwróciła się do Kościoła i jego nauki", ale, jak podkreśla, nie przeszkodziło to kandydatowi na prezydenta "wykorzystać emocje towarzyszące papieskiej pielgrzymce w swojej kampanii wyborczej".

Zobacz wideo Kowal o podobieństwach Rafała Trzaskowskiego i Lecha Kaczyńskiego
Więcej o: