PiS ze zdecydowaną przewagą, ale partia odnotowuje spadek. Rekordowa frekwencja [SONDAŻ]

Poparcie dla wszystkich partii spadło - wynika z nowego sondażu CBOS. Największy spadek odnotowały Lewica oraz PiS, które pomimo tego zachowuje bardzo duża przewagę nad partiami opozycyjnymi. Wzrosła liczba osób, które wybrały odpowiedź "trudno powiedzieć", bardzo wysoka jest deklarowana frekwencja.
Zobacz wideo Awantura w sejmie. Kaczyński nazywa opozycję hołotą

46,4 proc. badanych zagłosowałoby teraz w wyborach parlamentarnych na PiS - wynika z nowego sondażu CBOS. Partia utrzymuje dużą przewagę nad opozycją, jednak w porównaniu do sondażu z marca to spadek o ok. trzy punkty procentowe.

Koalicja Obywatelska może liczyć na poparcie 19,7 proc. badanych (spadek o ok. 1 punkt). Pozostałe trzy ugrupowania sejmowe mają poparcie w okolicy 5-procentowego progu wyborczego. Konfederację popiera 5,8 proc. (spadek także o 1 punkt), Lewicę 5,1 proc. (spadek o prawie 3 punkty), a koalicję PSL-Kukiz 5 proc. (spadek o 2 punkty). 

13 proc. (wzrost o 5 punktów) odpowiedział, że trudno stwierdzić, jaką partie wybraliby w wyborach, 4 proc. odmówiło odpowiedzi, a 1 proc. wskazał inne ugrupowanie - opisuje onet.pl

Deklarowana frekwencja - gdyby okazała się rzeczywistością - byłaby rekordowo wysoka. Udział w wyborach zapowiedziało 82 proc. uczestników badania. 

Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej imiennej próbie losowej 1308 pełnoletnich mieszkańców Polski w ramach procedury mixed-mode w dniach od 22 maja do 4 czerwca 2020. Badanie na takiej próbie przeprowadzono pierwszy raz po przerwie związanej z obostrzeniami epidemicznymi.  

Więcej o: