Na spotkanie z Dudą w Urszulinie miejscowych nie zaproszono. "Nie byli entuzjastycznie nastawieni"

Zespół muzyczny z odległej miejscowości i tylko nieliczni lokalni mieszkańcy - tak opisuje spotkanie Andrzeja Dudy w Urszulinie "Kurier Lubelski". Według gazety, lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich i zespołu nie zaproszono, bo "nie są entuzjastycznie nastawieni do prezydenta".

W środę prezydent Andrzej Duda w Urszulinie spotkał się z Kołami Gospodyń Wiejskich działającymi na Lubelszczyźnie - informuje Kancelaria Prezydenta. Chwalił kobiety za to, jak "wiele robią dla lokalnej społeczności, tradycji, umacniania obyczajów, tożsamości".

Tyle, że - jak opisuje "Kurier Lubelski" - na spotkanie nie zaproszono lokalnego zespołu muzycznego, lecz ściągnięto go z miejscowości oddalonej o 100 km. "Ponoć dlatego, że miejscowe KGW nie jest 'entuzjastycznie nastawione' do Andrzeja Dudy" - czytamy w regionalnej gazecie. Zwraca ona uwagę, że wójt Urszulina jest związany z Platformą Obywatelską, a w powiecie rządzi PSL.

Według relacji "Kuriera" na spotkaniu "trudno było spotkać miejscowych", a dziennikarze nie mieli możliwości porozmawiać np. z lokalnym kołem. Wójt Urszulina Tomasz Antoniuk powiedział, że lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich były "pojedyncze osoby" i "mieszkańcy mówią, że są trochę rozczarowani, że nie zostali zaproszeni". Cytowany anonimowo przez gazetę lokalny polityk PiS stwierdził, że "wszyscy tak robią" i pytał, czy dziennikarz myśli, iż "na Trzaskowskiego przychodzą przypadkowi ludzie?".

Trwa kampania wyborcza

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca. Wraz ogłoszeniem daty wyborów oficjalnie ruszyła kampania prezydencka - choć w praktyce kandydaci spotykali się z wyborcami także przed tym.

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 22 z 25 komitetów, które zgłosiły się w związku z wyborami prezydenckimi. W piątek minął termin przyjmowania zawiadomień, zarówno od nowych komitetów, jak i tych reprezentujących kandydatów już zarejestrowanych przy okazji wyborów, które nie zostały przeprowadzone 10 maja.

Więcej o: