PKW zarejestrowała 22 komitety. Sporo nowych chętnych do walki o prezydenturę

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 22 z 25 komitetów, które zgłosiły się w związku z wyborami prezydenckimi. W piątek minął termin przyjmowania zawiadomień, zarówno od nowych komitetów, jak i tych reprezentujących kandydatów już zarejestrowanych przy okazji wyborów, które miały się odbyć 10 maja.
Zobacz wideo Wotum nieufności wobec Szumowskiego. Kaczyński do opozycji: Hołota chamska

Podstawowym wymogiem do zgłoszenia i rejestracji komitetu było zebranie tysiąca podpisów. Ten obowiązek dotyczy tak zwanych "nowych kandydatów". Takie dokumenty złożyło 16 komitetów.

Jak wynika z wykazu, zamieszczonego na stronie Państwowej Komisji Wyborczej, dwa komitety wezwano do usunięcia wad, jednemu odmówiono rejestracji, a pozostałe zarejestrowano. 

Inaczej jest z komitetami dziewięciu kandydatów zarejestrowanych do wyborów 10 maja. Tu podpisy już nie są wymagane, wystarczy powiadomienie.

Teraz tzw. "nowe komitety" muszą zebrać sto tysięcy podpisów poparcia, by zarejestrować swoich kandydatów. Mają na to czas do 10 czerwca.

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała komitety: Są to komitety: Andrzeja Dudy, Rafała Trzaskowskiego, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Roberta Biedronia, Szymona Hołowni, Krzysztofa Bosaka, Stanisława Żółtka, Marka Jakubiaka, Mirosława Piotrowskiego, Pawła Tanajno, Romualda Starosielca, Kazimierza Świtonia, Grzegorza Sowy, Marcina Bugajskiego, Leszka Samborskiego, Rolanda Dubowskiego, Krzysztofa Urbanowicza, Andrzeja Dariusza Placzyńskiego, Jerzego Walkowiaka, Piotra Stanisława Bakuna, Sławomira Grzywy i Wiesława Lewickiego.

Więcej o: