Macierewicz brak raportu ws. Smoleńska tłumaczy koronawirusem. Kiedy publikacja? "Zaraz po kampanii"

Raport podkomisji smoleńskiej jest już gotowy, ale na jego przedstawienie musimy poczekać. Jak powiedział Antoni Macierewicz, opublikowanie wyników prac jego podkomisji jest obecnie niemożliwe. Powód? Epidemia koronawirusa.

Były minister obrony narodowej i szef podkomisji smoleńskiej o efektach jej prac mówił na antenie Radia Maryja. Jak stwierdził, raport z prac i wnioski były gotowe jeszcze przed 10. rocznicą katastrofy.

Kiedy raport Macierewicza nt. Smoleńska? Publikację utrudnia epidemia

- Raport i jego podstawowe wnioski, tezy są oczywiście gotowe i to już przed 10 kwietnia. Będzie on opublikowany natychmiast, jak pozwolą na to sprawy związane z pandemią. Coraz bardziej odmrażamy różnego rodzaju dziedziny życia - powiedział Macierewicz. - Myślę, że będzie można też niedługo zrobić konferencję, na której raport zostanie przedstawiony. Nie sądzę, żeby mogło to się dokonać w trakcie kampanii wyborczej, więc sądzę, że zaraz po niej będzie to można opinii publicznej przedstawić - dodał.

Zobacz wideo "Bywa szarmancki". Kim naprawdę jest Antoni Macierewicz?

Według Macierewicza katastrofę, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z żoną, spowodowały dwie eksplozje. Jedna miała nastąpić w lewym skrzydle, druga w centropłacie.  

O wyniki prac podkomisji Macierewicza jakiś czas temu pytał Krzysztof Brejza z Koalicji Obywatelskiej. W maju dostał odpowiedź. "Na skutek stanu pandemii publikacja raportu musiała zostać przesunięta i nastąpi natychmiast, kiedy pozwolą na to okoliczności społeczne" - napisano.