Poseł PiS publikuje homofobiczny rysunek. "Panie pośle, nie wierzę, że jest Pan takim kretynem"

Poseł Prawa i Sprawiedliwości udostępnił na swoim Twitterze rysunek, w którym odnosi się do wyborów prezydenckich. Według Tomasza Rzymkowskiego 28 czerwca wyborcy mogą poprzeć wizję Polski "w której małżeństwem jest związek kobiety i mężczyzny" lub Polski "ze związkiem dwóch panów albo jednego pana z kozą".

Jak podaje "Wyborcza" rysunek autorstwa Andrzeja Krauzego opublikowany został w 2009 roku na łamach "Rzeczpospolitej". Widać na nim dwóch mężczyzn stojących przed urzędnikiem stanu cywilnego. Za nimi w kolejce ustawił się trzeci mężczyzna, który trzyma kozę. "Jeszcze tylko ci panowie wezmą ślub i zaraz potem - my!" - głosi napis na rysunku.

Tomasz Rzymkowski udostępnia homofobiczny rysunek. "Mam nadzieję, że Pan pisał te bzdury po kilku głębszych"

Tomasz Rzymkowski udostępnił rysunek 3 czerwca i opatrzył go własnym komentarzem. "W dniu 28 czerwca wybierzemy nie tylko Prezydenta RP, dokonamy także wyboru cywilizacyjnego. Zdecydujemy miedzy Polską, w której małżeństwem jest związek kobiety i mężczyzny, a Polską, w której małżeństwem jest związek dwóch panów albo jednego pana z kozą" - napisał poseł PiS. Dzień później polityk udostępnił film o kozach z wyspy na Wiśle w Warszawie. Post podpisany jest "Kozie fanaberie warszawskiego ratusza", do którego dołączone są ikony tęczowej flagi.

Wpisy posła PiS, doktora nauk prawnych, były szeroko komentowane przez użytkowników portalu. W sprawie głos zabrał między innymi historyk, prof. Stanisław Żerko. "Panie pośle, mam nadzieję, że Pan pisał te bzdury po kilku głębszych - bo nie wierzę, ze jest Pan takim kretynem" - napisał.

"Więcej takich przekazów, a Duda nie wejdzie nawet do II tury. Jesteście tak oderwani od rzeczywistości, że nie wiecie jak nawet wasz elektorat ma was dość. I ten łomot wyborczy wam się po prostu należy" - komentuje kolejna użytkowniczka portalu. "Przykre, że tak się Pan kompromituje" - dodał dziennikarz Tomasz Lis. Radosław Sikorski dodał od siebie: "'Poseł PiS: Przegrana Andrzeja Dudy oznacza zgodę na małżeństwa ze zwierzętami' - Albo, co gorsza, z homo sapiens".

Radny Szczecina z partii Zielonych dodaje: "Strach mobilizuje do pisania różnych głupot, przy czym poziom strachu koreluje z poziomem głupoty. Pan chyba jest wręcz przerażony" - napisał Przemysław Słowik w odniesieniu do spadających sondaży Andrzeja Dudy. Z kolei Emil Krawczyk z Rady Krajowej KORWiN udostępnił wywiad prezydenta dla "Wprost". Andrzej Duda mówi w nim, że "poważnie rozważyłby podpisanie ustawy o związkach partnerskich". 

Zobacz wideo Marszałek Sejmu podała datę wyborów prezydenckich
Więcej o: