Senator PiS Jan Maria Jackowski: Trzaskowski w dużych miastach jest absolutnym liderem

- Rafał Trzaskowski w dużych miastach jest absolutnym liderem, ale o wyborach będą decydowały też mniejsze ośrodki - powiedział senator Jan Maria Jackowski w Porannej Rozmowie Gazeta.pl. Zapraszamy do obejrzenia programu!

Jan Maria Jackowski przyznał w programie, że Trzaskowski jest "niewątpliwie poważniejszym kandydatem" niż Małgorzata Kidawa-Błońska. Jego zdaniem polityk "reanimował Platformę Obywatelską, która była w totalnej defensywie". 

Senator w Porannej rozmowie Gazeta.pl mówił również o wyborach, które miały odbyć się 10 maja. - Łączne koszty niedoszłych wyborów były wyższe niż 70 milionów i trzeba mieć tego świadomość - poinformował.

- To jest sytuacja - powiedziałbym - szczególna, która miała miejsce z tymi wyborami. Jakby pan zapoznał się z moimi wypowiedziami na temat tych wyborów, tego co się wówczas działo, ja dosyć sceptycznie podchodziłem do takiego rozwiązania, które nie będzie rozwiązaniem akceptowalnym w szerszej palecie politycznej. I dlatego przy takim nastawieniu samorządowców i opozycji, bez jakiegoś dialogu, trudno było to wszystko przeprowadzić. Mam tego świadomość i na ten temat jasno i otwarcie mówiłem, w wypowiedziach moich również publicznych - mówił Jackowski.

Natomiast z drugiej strony ja rozumiem determinację pana premiera Sasina, który dostał polecenie od pana premiera, podjęcia tych działań przygotowawczych do wyborów, aczkolwiek w sytuacji, w której były niepewne losy ustawy, czy podstawy prawnej, na podstawie której takie wybory miałyby być zarządzone. Także tutaj ja bym bardziej kładł całą tę sytuację na karb pandemii i tej sytuacji sanitarnej i tych obaw, które były formułowane, a mniej na złą wolę, czy działanie obliczone na generowanie strat Skarbu Państwa przez określonych urzędników państwowych. Ale oczywiście tutaj opozycja ma inne zdanie niż ja w tej sprawie

- podsumował senator. 

Więcej o:

Polecane dla Ciebie