Wotum nieufności dla ministra Szumowskiego. Sejmowa komisja zdrowia odrzuciła wniosek

Sejmowa komisja zdrowia odrzuciła wniosek Koalicji Obywatelskiej ws. wotum nieufności dla ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Za odrzuceniem wniosku o wotum nieufności dla ministra zdrowia głosowało 18 posłów, przeciw było 17. Komisja podjęła decyzję po ponad trzygodzinnej debacie. Politycy opozycyjni zarzucali Łukaszowi Szumowskiemu bierność i to, że podjął niewystarczające działania, aby rozwiązać problem koronawirusa. Jakub Rutnicki z Koalicji Obywatelskiej mówił, że szacunek należy się pracownikom służby zdrowia, ale kierownictwo resortu zawiodło.

Wszyscy kibicowaliśmy rządowi, gdy widzieliśmy, że musimy zawalczyć. Ale było wiele zaniechań, a opozycja jest od tego, by je zauważać

- mówiła Katarzyna Lubnauer.

"Testów na milion mieszkańców realizujemy więcej niż np. we Francji"

Zarówno Szumowski, jak i posłowie Prawa i Sprawiedliwości twierdzili, że zarzuty opozycji wobec ministra zdrowia są nieprawdziwe. 

W Polsce od początku epidemii testujemy zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia. Rozszerzyliśmy te wskazania o pacjentów bezobjawowych jak np. na Śląsku i testów na milion mieszkańców realizujemy więcej niż np. we Francji, Szwecji, Korei

- podkreślał Łukasz Szumowski.

Teraz wniosek, po zaopiniowaniu przez komisję, trafi pod obrady Sejmu.

Zobacz wideo Awantura o Szumowskiego w Sejmie. "Padły tutaj nikczemne oskarżenia"
Więcej o: