Wybory prezydenckie. Sondaż: W drugiej turze Andrzej Duda może przegrać z trzema kontrkandydatami

Andrzej Duda w pierwszej turze może liczyć na 41 proc. poparcia - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM. Jego najbardziej prawdopodobnym kontrkandydatem w drugiej turze jest Rafał Trzaskowski. Zarówno w przypadku starcia z prezydentem Warszawy, jak i dwoma innymi kontrkandydatami, szanse są wyrównane.

Andrzej Duda w badaniu United Survey dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM uzyskuje w pierwszej turze 41 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasował się Rafał Trzaskowski z 27 proc. poparcia. Trzeci jest Szymon Hołownia (12 proc.), kolejny Władysław Kosiniak - Kamysz (7 proc.). Dalsze miejsca zajęli Krzysztof Bosak (6,6 proc.) i Robert Biedroń (2 proc.).

Wybory prezydenckie 2020. Wyrównana walka w drugiej turze

W sondażu zapytano o różne warianty drugiej tury, w których Andrzej Duda mierzy się z każdym kontrkandydatem. Z badania wynika, że w trzech przypadkach możemy spodziewać się bardzo wyrównanej walki. W starciu z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem obaj politycy uzyskaliby po 45,3 proc. poparcia. W pojedynku Duda-Trzaskowski byłoby to kolejno 44,5 proc. i 44,3 proc.

Zobacz wideo Czy Trzaskowski jako prezydent Polski mógłby realnie wpływać na działania rządu?

Gdyby do drugiej tury wszedł Szymon Hołownia, Duda uzyskałby 43,4 proc., a jego konkurent 43,1 proc. Wyraźną przewagę Duda ma jedynie nad Robertem Biedroniem (46,1 proc. - 40,9 proc.) i Krzysztofem Bosakiem (46,3 proc. - 30,7 proc.)

Więcej o: