Jacek Kurski jednak nie stanie na czele TVP? Ma nadzorować Telewizyjną Agencję Informacyjną

Po odejściu Marzeny Paczuskiej z zarządu TVP tworzą go p.o. prezes Maciej Łopiński, Mateusz Matyszkowicz i Jacek Kurski. Z doniesień portalu press.pl wynika, że ten ostatni ma nadzorować Telewizyjną Agencję Informacyjną.

Trwają roszady w zarządzie TVP. W piątek 29 maja odeszła z niego Marzena Paczuska, nie podając powodów swojej decyzji. Nadzór nad Ośrodkiem Kanałów i Serwisów Internetowych oraz kanałami TVP Polonia i Biełsat TV, które jej podlegały, przejął wówczas Mateusz Matyszkowicz. Od odejścia Paczuskiej zarząd telewizji publicznej oprócz Matyszkowicza tworzą także p.o. prezesa TVP Maciej Łopiński oraz Jacek Kurski.

Maciej Łopiński będzie dalej pełnił obowiązki prezesa TVP?

Z doniesień portalu press.pl wynika, że Jackowi Kurskiemu przypadło w udziale nadzorowanie jednostek programowych, w tym Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i kanału TVP Sport. Pełniącemu obowiązkowi prezesa Maciejowi Łopińskiemu podlegają z kolei jednostki korporacyjne. Oddelegowanie Łopińskiego z rady nadzorczej spółki do wykonywania czynności prezesa TVP miało zakończyć się 10 czerwca. Press.pl informuje jednak, że ma ono zostać wydłużone. 

Powrót Jacka Kurskiego do zarządu TVP

Przypomnimy, że do głosowania w sprawie ponownego powołania Jacka Kurskiego na członka zarządu TVP doszło 22 maja. Głosowanie Rady Mediów Narodowych zakończyło się wynikiem 3:2. Za przywróceniem Jacka Kurskiego głosowali Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk z Prawa i Sprawiedliwości. Przeciw byli natomiast Juliusz Braun (były szef TVP za czasów PO-PSL) i Grzegorz Podżorny (w Radzie z rekomendacji Kukiz'15). 

Więcej o: