Marzena Paczuska nie jest już w zarządzie TVP. Miała zrezygnować

Marzena Paczuska zrezygnowała z zasiadania w zarządzie TVP. W piątek powiadomiono o tym pozostałych członków - informują Wirtualne Media. Nazwisko Paczuskiej zniknęło już ze strony internetowej TVP.

Jak podają Wirtualne Media, Marzena Paczuska nie podała powodu rezygnacji. Przypomnijmy, to kolejna zmiana w zarządzie w ostatnim czasie. 22 maja do zarządu Telewizji Polskiej powrócił Jacek Kurski. Spekuluje się, że kolejnym krokiem będzie objęcie przez niego stanowiska prezesa zarządu. Obecnie pełniącym obowiązki prezesa jest Maciej Łopiński, oprócz niego i Kurskiego w gremium zasiada jeszcze Mateusz Matyszkowicz.

Zobacz wideo Wizjoner, poliglota, "o takie Polskie walczył"! Portret Jacka Kurskiego

Paczuska została powołana do zarządu w ubiegłym roku razem z Piotrem Pałką. Jak przypominają Wirtualne Media, według nieoficjalnych doniesień powołanie to było warunkiem, który stawiał Andrzej Duda przed podpisaniem poprzedniej nowelizacji ustawy abonamentowej. W ramach niej media publiczne dostały 1,2 mld zł. 

Piotr Pałka został szybko zawieszony, a następnie zrezygnował z funkcji. W marcu tego roku na wniosek Kurskiego i Matyszkowicza zawieszono Paczuską. W ramach swoich obowiązków miała pieczę m.in. nad Agencją Kreacji Teatru TVP, Ośrodkiem TVP Technologie, TV Polonia i Belsat TV.

Więcej o: