Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: Duda ma problem. Świetny wynik Trzaskowskiego w drugiej turze

Andrzej Duda wygrywa w drugiej turze wyborów prezydenckich, ale z niewielką przewagą nad konkurentem - wynika z najnowszego sondażu. Obecnie urzędującego prezydenta od Rafała Trzaskowskiego dzielą niecałe trzy punkty procentowe.

Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu". W badaniu pytano respondentów, na kogo oddaliby głos, jeśli w drugiej turze wyborów prezydenckich znalazł się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: Duda wygrywa w drugiej turze

Na urzędującego prezydenta głos oddałoby 51,32 proc. badanych. Głosowanie na Rafała Trzaskowskiego deklaruje 48,68 proc. wyborców. - W drugich turach dochodzi do kumulowania się głosów na kandydatów opozycyjnych, choć oczywiście nie wszystkich głosów. Istotna część wyborców jest wciąż motywowana „antypisem”, aniżeli sympatią, czy aprobatą dla programu kandydata opozycji - komentuje w "Super Expressie" prof. Rafał Chwedoruk, politolog.

Zobacz wideo Dwugłos w Lewicy w sprawie terminu wyborów prezydenckich

Sondaż przeprowadzono na grupie 1038 osób w dniach 26-27.05.2020. W środę "Super Express" publikował wyniki sondażu z tych samych dni, ale dotyczący pierwszej tury. Z badania wynikało, że właśnie Trzaskowski zmierzyłby się z Dudą w drugiej turze. Prezydent RP w sondażu zanotował 38,94 proc. poparcia, natomiast prezydent Warszawy 26,60 proc.

Więcej o: