Trzaskowski pochwalił się, że pomógł wymienić oponę. Komentujący: PR jak u Flinstonów

Rafał Trzaskowski pomógł komuś wymienić oponę na trasie. Ponieważ stało się to w trakcie kampanii, padają zarzuty, że to PR-owa ustawka. Z kolei wicepremier Janusz Piechociński daje rady na przyszłość: Rafał, przed robotą podwija się mankiety

Kampania wyborcza - której formalnie nie ma - rządzi się swoimi prawami. Domyślny kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020 (dodajmy nieoficjalny kandydat w jeszcze nieogłoszonych wyborach) Rafał Trzaskowski na Facebooku zamieścił zdjęcie z "przygody" na trasie do Zielonej Góry.

Na trasie do Zielonej Góry taka przygoda. Pomogliśmy zmienić koło i jedziemy dalej!

- czytamy,

Trzaskowski i "20 groszy" oraz sprawa taśmy

Uważni obserwatorzy z pewnością pamiętają, że Trzaskowskiemu zdarzyło się już w przeszłości - w trakcie kampanii wyborczej, tyle że na prezydenta Warszawy - pomagać mieszkańcom miasta. W trakcie akcji "Otwarte drzwi dla Warszawy" zaklejał szybę w drzwiach taśmą klejącą, co budziło w 2018 roku powszechną wesołość.

Czytaj więcej: Rafał Trzaskowski naprawiał szybę w drzwiach taśmą klejącą. Teraz tłumaczy: "Tak doraźnie"

Zobacz wideo Kim jest Rafał Trzaskowski, nowy kandydat na prezydenta RP?

Innym razem Trzaskowskiego ścigały tabloidy, ponieważ dał kobiecie 20 groszy jałmużny. Jak tłumaczył, "nie miał innych monet".

Ostatnio Andrzej Meller wspominał z kolei, jak Trzaskowski pomagał mu w latach szkolnych:

Rafał Trzaskowski wraz z późniejszą gwiazdą kina i teatru Michałem Żebrowskim mężnie przegonili prześladowców i wyciągnęli mnie z tego syfu.

"PR jak u Flinstonów", "podwiń mankiety"

Wymiana opony nie umknęła komentatorom w mediach społecznościowych. Były wicepremier Janusz Piechociński poradził Trzaskowskiemu, by na przyszłość "przed robotą podwinął mankiety". Z kolei Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej" pisał:

Tak zgadzam się. Fakt, że Rafał Trzaskowski potrafi wymienić koło samochodu, jest dziś największym politycznym newsem. :) Kto by się tego po polityku spodziewał?

Za to zastępca szefa publicystyki TVP Info, Daniel Liszkiewicz, skrytykował próby robienia PR-u przez Trzaskowskiego:

PR jak u Flinstonów. Kamień łupany się chowa.
Więcej o: