Twórcy akcji "Sprawiedliwe sądy" pracują przy kampanii Andrzeja Dudy

Kampanię wyborczą Andrzeja Dudy wspierają Anna Plakwicz i Piotr Matczuk. To byli właściciele firmy Solvere, odpowiedzialni za słynną kampanię billboardową, która była elementem ataku na wymiar sprawiedliwości. Teraz pracują nad "przekazami i koncepcjami" w kampanii o reelekcję prezydenta.
Zobacz wideo Wybory prezydenckie 2020. Jarosław Kaczyński: Jedyny możliwy termin to 28 czerwca

Byli właściciele firmy Solvere pracowali nad kampanią "Sprawiedliwe sądy", zleconą przez Polską Fundację Narodową. Wtedy krytykowany był zarówno sam przekaz atakujący wymiar sprawiedliwości, jak i zlecenie kampanii przez PFN, powstałą do "promowania Polski". Zaś właścicielami firmy zajęło się CBA, jednak ostatecznie prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa ws. "afery Solvere".

Na początku roku 2018 Anna Plakwicz i Piotr Matczuk sprzedali swoje udziały w Solvere, a po roszadach w rządzie i odejściu premier Beaty Szydło wrócili do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (gdzie pracowali przed założeniem firmy). Teraz zaś - jak podaje Wirtualna Polska - pracują przy kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy.

Według sztabowców prezydenta cytowanych anonimowo przez WP.pl, byli właściciele Solvere zajmują się "przekazami, koncepcjami i strategią" w kampanii. Mają posiadać "dużą swobodę". Ich zaangażowanie w kampanię zostało zatwierdzone przez Jarosława Kaczyńskiego. Zajmowali się m.in. konwencją Dudy w lutym, jeszcze przed epidemią, a także pracowali przy kampaniach w ubiegłym roku. 

WP.pl podaje, że Plakwicz przed kampanią zrezygnowała z posady w MON. Do końca stycznia była dyrektorem Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej. 

Więcej o: