Poranna Rozmowa Gazeta.pl. Biedroń o Trzaskowskim: Po wyborach ze skóry owcy wyjdzie wilk

Gościem Jacka Gądka w Porannej Rozmowie Gazeta.pl jest dziś Robert Biedroń, kandydat na prezydenta z ramienia Lewicy. Z politykiem poruszamy m.in. gorący temat wyborów prezydenckich 2020, wokół których wciąż panuje niemałe zamieszanie. Pytamy także o sytuację w Kościele w nawiązaniu do głośnego filmu braci Sekielskich.

Robert Biedroń, kandydat na prezydenta z ramienia Lewicy w wyborach 2020, jest dziś gościem Jacka Gądka w Porannej Rozmowie Gazeta.pl. Polityk opowiada m.in. o swoim stanowisku wobec zamieszania wokół wyborów właśnie.

- Senat przede wszystkim pracuje nad tym, żeby te wybory były konstytucyjne. I 28 czerwca wydawał się rozsądnym terminem. Lewica zorganizowała okrągły stół, podczas którego po raz pierwszy od wielu lat koalicja rządząca i opozycja usiadły do stołu. Wydawało się, że wszystko jest ustalone, po czym Prawo i Sprawiedliwość wywróciło ten stolik, bo nie przyjęło żadnych ustaleń, nie zrealizowało żadnych postulatów opozycji. Nie przedstawiono kalendarza dochodzenia do tych wyborów. Nie przyjęto poprawek zaproponowanych przez między innymi nasz klub.

I dzisiaj, jak słyszę panią marszałek Witek, która wczoraj na konferencji prasowej rozdziera szaty i próbuje rzucić odpowiedzialność na opozycję, to się pytam: przepraszam, ale gdzie wy byliście podczas tego okrągłego stołu? Przecież na co innego się umawialiśmy.

Więcej w materiale wideo.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie