Szumowski zjawił się w siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej. Został wezwany? "Może tu przyjechać każdy"

Minister zdrowia Łukasz Szumowski pojawił się w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej. Dziennikarzom nie udało się uzyskać odpowiedzi na pytanie, czy został tam wezwany przez władze partii. W spotkaniu wziął też udział szef MSWiA, Mariusz Kamiński. "Ministrowie bez słowa komentarza wyjechali z Nowogrodzkiej" - relacjonował reporter TVN 24.

W piątek po godzinie 14:30 minister zdrowia Łukasz Szumowski przyjechał do siedziby Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie - informuje TVN24. Nie wiadomo, jaki był cel jego wizyty, ani czy ma to związek z publikacją "Gazety Wyborczej" na temat dwóch spółek, których założycielem jest starszy brat ministra zdrowia, Marcin Szumowski. Jak ujawniono, Łukasz Szumowski przed objęciem w czerwcu 2017 stanowiska wiceministra nauki pozbył się udziałów w spółkach, przekazując je żonie.

Zobacz wideo Miliony za maseczki z podrobionym certyfikatem. Wiceminister zdrowia tłumaczy

Szumowski zjawił się w siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej. "Każdy może przyjechać"

W czasie, gdy Szumowski zjawił się przy Nowogrodzkiej, przed siedzibą PiS odbywała się konferencja podsumowująca spotkanie komitetu wykonawczego partii (wzięło w nim udział kierownictwo partii, szefowie struktur i szef klubu). Gdy przewodniczący komitetu poseł Krzysztof Sobolewski relacjonował w rozmowie z dziennikarzami przebieg spotkania, kamery telewizyjne zarejestrowały wchodzącego do budynku ministra zdrowia.

Reporter TVN 24 Radomir Wit zapytał Sobolewskiego, czy Szumowski został wezwany do siedziby PiS. "Usłyszałem, że 'każdy może przyjechać na Nowogrodzką'" - opisywał dziennikarz.

Wizyta Szumowskiego przy Nowogrodzkiej trwała około godziny. "Na miejscu był też Mariusz Kamiński. Ministrowie bez słowa komentarza wyjechali z Nowogrodzkiej" - relacjonował Wit.

Wcześniej Szumowski odniósł się do doniesień "GW" na temat spółek jego brata. Jak stwierdził, brat dostawał o "wiele większe granty na swoją firmę za czasów poprzedniego rządu". - Mój brat działa w swojej branży dłużej niż ja w polityce. Trudno, żebym mu powiedział, żeby rzucił to wszystko, co robi zresztą z sukcesem dla Polski i siebie, tylko dlatego, że ja chcę zaangażować się w życie publiczne - mówił. Szumowski przyznał też, że przepisał cały swój majątek i udziały swojej żonie, gdy zaczynał działalność publiczną. - Żona jest więc drobnym współwłaścicielem spółki OncoArendi. Może mieć ok. 3 proc. akcji - mówił.

Czytaj też: 24 mln zł dla projektu, który pierwotnie odrzucono. Decyzję zmieniono, gdy Szumowski był wiceministrem

Więcej o:
Komentarze (208)
Szumowski zjawił się w siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej. Został wezwany? "Może tu przyjechać każdy"
Zaloguj się
 • sector23

  Oceniono 68 razy 68

  Zaufany członek ciepłego prezesa przyjechał odpalić działkę od tych 160 milionów. Nic nadzwyczajnego, jak to w mafii.

 • krynolinka

  Oceniono 67 razy 59

  -Nie jestem członkiem partii, więc w naradach na Nowogrodzkiej nie uczestniczę, jeśli są to zebrania Prawa i Sprawiedliwości - wypowiedź z 12 maja dla Zetki.
  Rozumiem, że dzisiaj został pan wezwany bo pan prezes Kaczyński zgubił oczko w trakcie szydełkowania? Czy się kot gdzieś zapodział.

 • window_licker

  Oceniono 50 razy 50

  170.000.000 na biznes brata i żonki ministra
  8.000.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa
  12.000.000 na zabawę na lotnisku w "lądowanie Antonowa"
  20.000.000 na nieskuteczne testy
  15.000.000 na testy które "uległy” zniszczeniu
  200.000.000 na respiratory od handlarza bronią 3x drożej niż na rynku
  i wreszcie:
  2.000.000.000 na nową planszę pogody w TVP,

 • walkirrr

  Oceniono 54 razy 50

  gdzie ten rudy brodacz ma maseczkę ? Braciszek załatwił my wybrakowaną ?

 • danziger1000

  Oceniono 54 razy 50

  tak działa mafia. stary, zapluty dziad wzyswa sobie jednego z chłopców na posyłki ....

 • hikuj13

  Oceniono 38 razy 38

  władca pacynek sprawdzał czy nadal jest kryształowy ?

 • moonglow

  Oceniono 37 razy 37

  Może przyjechać każdy? Nie ma już płotu i policyjnej obstawy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX