Wynik 3:2 dla Jacka Kurskiego. Wraca do zarządu TVP, podczas głosowania poparli go politycy PiS

Zakończyło się głosowanie Rady Mediów Narodowych, a Jacek Kurski dzięki głosom polityków Prawa i Sprawiedliwości został przywrócony do zarządu TVP - dowiedział się portal Wirtualne Media. Wcześniej Kurski przez dwa miesiące pełnił funkcję doradcy zarządu. Kolejnym krokiem będzie najprawdopodobniej przywrócenie go na stanowisko prezesa TVP - na razie nie ma żadnych innych chętnych kandydatów.

W piątek odbyło się głosowanie Rady Mediów Narodowych w sprawie przywrócenia Jacka Kurskiego do zarządu Telewizji Polskiej. Zarządził je dzień wcześniej szef rady Krzysztof Czabański, który w czwartek poinformował, że członkowie RMN będą głosowali korespondencyjnie w sprawie dwóch uchwał: pierwsza z nich dotyczy poszerzenia zarządu TVP do czterech osób, natomiast druga mówi o dołączenia do niego Jacka Kurskiego. 

Zobacz wideo Kurski odchodzi z TVP, media publiczne dostaną dwa miliardy. "Żenujące. Prezydent nie ma jaj"

Kurski znów w zarządzie TVP. Wynik 3:2 uzyskał dzięki głosom polityków PiS

Podczas piątkowego głosowania w pięcioosobowej Radzie trzech członków poparło powrót Kurskiego do zarządu, a dwóch było przeciw - wynika z informacji portalu Wirtualne Media. Tę informację potwierdziły także źródła Onetu. Wynik 3:2 Kurski uzyskał dzięki głosom polityków Prawa i Sprawiedliwości - "za" głosowali Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk. Przeciw byli natomiast Juliusz Braun (były szef TVP za czasów PO-PSL) i Grzegorz Podżorny (w Radzie z rekomendacji Kukiz'15). 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że powołanie Kurskiego do zarządu było częścią planu mającego na celu obsadzenie go z powrotem na stanowisku prezesa TVP. Kurski dwa miesiące temu został odwołany ze stanowiska, co miało być jednym z "ultimatum" Andrzeja Dudy przed podpisaniem ustawy o przekazaniu 2 miliardów złotych na media publiczne. Kurski został wówczas przeniesiony na stanowisko doradcy zarządu, a obowiązki prezesa stacji przejął tymczasowo Maciej Łopiński - będzie on p.o. prezesa TVP do czerwca tego roku, ale już teraz deklaruje, że nie chce obejmować stanowiska na stałe.

Co więcej, to właśnie Łopiński zaproponował, by przywrócić Kurskiego do zarządu, co miałoby mu utorować ścieżkę do powrotu na stanowiska prezesa. - Jeśli Jacek Kurski zdecyduje się na start w konkursie na prezesa TVP i wystartuje, to będzie miał duże szanse na wygraną - mówił. Innych kandydatów na stanowisko prezesa TVP póki co nie ma, sprawa wydaje się więc być przesądzona.

Teraz powołają go na członka zarządu, a potem zrobią prezesem. Na razie jest nim pan Łopiński, a później wróci Kurski

- mówił w rozmowie z Wirtualnymi Mediami Juliusz Braun.

Więcej o:
Komentarze (241)
Wynik 3:2 dla Jacka Kurskiego. Wraca do zarządu TVP, podczas głosowania poparli go politycy PiS
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 53 razy 45

  "środkowy palec" Lichocka, "skruszony PZPRowiec" Czabański i "twój pedofil jest lepszy niż mój" Kurski - pisowskie elity kulturalne i celebryci medialni

 • szaja25

  Oceniono 40 razy 36

  Adrian i ty chcesz być prezydentem? Jesteś smarkiem w krótkich spodenkach. Kto Adriana w konia nie zrobił chociaż raz, ręka w górę?

 • kondziu70

  Oceniono 33 razy 31

  D.U.P.A wyru...y bez mydła i nawet wazeliny

 • czekam_nad_rzeka

  Oceniono 28 razy 26

  Hehehe, no i anżej wydudany bez mydła.
  - To nie ślina, to deszcz pada.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 27 razy 25

  Lichocka, Czabański, Kurski... czyli świnia, świni krzywdy nie uczyni...
  koryto+ to najmocniejsza więź w tej partii, a co na to wydymany w dudę Duda?

 • domarko1

  Oceniono 25 razy 23

  Pokazali dudzie gest lichockiej.

 • j21p

  Oceniono 24 razy 22

  Napluc Dudzie w twarz a on powie ze deszcz pada.

  Zawsze polykal to I teraz kleknie I polknie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX