Łukasz Szumowski: Za słowa o mojej żonie tobym panu Nitrasowi dał w pysk

Minister zdrowia odniósł się do ostatnich publikacji medialnych, które dotyczą jego majątku. Łukasz Szumowski przyznał też, że nigdy wcześniej nie doświadczył "tak bezpardonowego ataku na swoją rodzinę". - Niestety, nie mówimy tu o faktach, ale pewnej narracji do tych faktów, pewnej swobodnej interpretacji - przekonywał polityk.

Łukasz Szumowski w rozmowie z dziennikarzem portalu Interia.pl został zapytany o ostatnie informacje, które pojawiają się na temat jego rodziny w mediach. Dotyczy to zwłaszcza brata ministra, Marcina Szumowskiego, który prowadzi firmę i otrzymuje granty na prowadzenie badań, oraz żony Anny, która posiada udziały w tej spółce.

Łukasz Szumowski: Nigdy nie doświadczyłem tak bezpardonowego ataku na moją rodzinę

- Nigdy nie doświadczyłem tak bezpardonowego ataku na moją rodzinę. To straszne tym bardziej, że zarówno w artykułach prasowych, jak i wypowiedziach polityków nie ma ani jednego faktu, który pokazywałby cokolwiek niezgodnego z prawem, co mógłbym zrobić - mówił minister zdrowia.

Łukasz Szumowski zaznaczył, że jego brat dostawał o wiele większe granty na swoją firmę za czasów poprzedniego rządu. Stanowisko w rządzie dla Łukasza Szumowskiego miało się więc wiązać dla jego brata z większymi trudnościami w otrzymaniu dofinansowań. - Mój brat działa w swojej branży dłużej niż ja w polityce. Trudno, żebym mu powiedział, żeby rzucił to wszystko, co robi zresztą z sukcesem dla Polski i siebie, tylko dlatego, że ja chcę zaangażować się w życie publiczne - podkreślił dalej.

Polityk dodał, że zaczynając działalność publiczną cały swój majątek i udziały musiał przepisać swojej żonie. - Żona jest więc drobnym współwłaścicielem spółki OncoArendi. Może mieć ok. 3 proc. akcji - mówił Łukasz Szumowski. Minister został też zapytany o to, co sądzi o słowach Sławomira Nitrasa, który nazwał Annę Szumowską tzw. "słupem". - Gdybyśmy byli w dawnych czasach, tobym panu Nitrasowi dał w pysk. Oceniam pana Nitrasa jako człowieka chamskiego i niekulturalnego. W sumie więc szkoda na niego energii i czasu - zakończył ten temat polityk.

Zobacz wideo Miliony za maseczki z podrobionym certyfikatem. Wiceminister zdrowia tłumaczy

- Jest też taka historia, która mówi, że politycy są po to, żeby się nachapać. Że wszyscy politycy to złodzieje, niezależnie od strony politycznego sporu. Patrzę jednak na polityków w Sejmie i szczerze powiedziawszy, bogatych ludzi nie widziałem. Myślę, że jest tysiąc innych metod uzyskania dużych pieniędzy niż wejście do polityki - powiedział dalej minister.

Więcej o:
Komentarze (1032)
Łukasz Szumowski: Za słowa o mojej żonie tobym panu Nitrasowi dał w pysk
Zaloguj się
 • ziggybam

  Oceniono 303 razy 279

  "Nigdy nie doświadczyłem tak bezpardonowego ataku na moją rodzinę." Bo nie jesteś przeciw reżimowi PiS. Wtedy doświadczałbyś tego na co dzień.

 • joasia.skora

  Oceniono 216 razy 204

  "Myślę, że jest tysiąc innych metod uzyskania dużych pieniędzy niż wejście do polityki - powiedział dalej minister." - masz rację, ministrancie o zmęczonych oczkach. Taki sposób jest dla inteligentnych, utalentowanych, sprytnych. Chętni na dużą kasę nieudacznicy, tępaki i ludzie o skłonnościach do machlojek idą do PiSu.

 • kertog123

  Oceniono 181 razy 167

  na pysk to powinien wylecieć pan panie szumowski przede wszystkim za kupowanie maseczek ( bez certyfikatu) od swojego instruktora narciarskiego.
  Dotacje 140 mln dla firmy brata z resortu w którym było sie wiceministrem - ojojojojoj - takie rzeczy tylko w RaSSiji czy na Węgrzech

 • 11lech

  Oceniono 166 razy 152

  Mamy najlepszą metodę walki z wirusem - robimy jak najmniej testow (67 pozycja na swiecie) a zgony zwiazane z COVID 19 wykazujemy jako inne schorzenia dróg oddechowych. Dzieki temu mamy oficjalnie tylko 20 tyś zakazonych oraz 1 tyś zgonów, a nie 100 tyś i 5-10 tys jakbyśmy mieli gdybysmy mieli tyle testów co w innych krajach. Dzieki temu TVPIS moze robic wode z mozgu naszym nierizgarnietym wyborcom ...

 • krynolinka

  Oceniono 132 razy 118

  Rozpirzyć miliony na nieprzydatny sprzęt i czepiać się Nitrasa za jedno słowo. Weź pan przestań się nad sobą użalać.

 • ggchmiel

  Oceniono 122 razy 112

  Pan minister Szumowski ma rację! Każdy polityk SS jest biedny jak, nie przymierzając, Mateusz Morawiecki.

 • oldshatterhand.pl

  Oceniono 100 razy 90

  Niech ten pan za dużo nie gada tylko niech powie ile pieniędzy weszło na konto żony, syna i jego samego w ciągu ostatnich 2 miesięcy i za co.

 • just4f

  Oceniono 83 razy 79

  No i wyszło prostactwo i chamstwo z „ministra”. Czy taka osoba powinna zajmować najwyższe stanowiska w państwie? A kto przepisał majątek na żonę, święty mikołaj? A kto ogłaszał, że maseczki są zbędne i nic nie dają a później nakazał, że wszyscy muszą nosić ? A kto zapłacił z naszych państwowych pieniędzy 5 baniek i nawet nie sprawdził czy się do czegoś nadają?

 • wielkioprawca

  Oceniono 70 razy 66

  Streszczenie wypowiedzi Szumowskiego:

  Rękę za którą go złapano nie jest jego.

  Powiedzieć można wszystko. Po co te nerwy? Za pomówienia można przecież pozwać. Sprawa powinna trafić do sądu, który nie będzie wyznaczony przez pisowskiego prezesa sądu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX