Wybory prezydenckie 2020. Dudę zapytano, czy obawia się Trzaskowskiego. "Ja się nikogo nie obawiam"

- Panie Janku, ja się nikogo nie obawiam - powiedział Andrzej Duda, pytany przez jednego z widzów Q&A, czy niepokoi go start Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich. - Gdybym czegokolwiek się obawiał, nie startowałbym w wyborach - dodał.

Andrzej Duda co tydzień na swoim Facebooku odpowiada na pytania widzów w formie Q&A. W trakcie najnowszej sesji zapytano go m.in. o różnice pomiędzy jego programem, a programem Rafała Trzaskowskiego. Widz stwierdził, że nie widzi dużych różnic, bo obaj nie godzą się na likwidację 500 plus i podniesienie wieku emerytalnego.

Zobacz wideo Trzaskowski drugi w sondażach. „To akurat mnie nie dziwi”

- To czemu tego nie mówił wtedy, kiedy jego szef Donald Tusk podnosił wiek emerytalny razem z panem ministrem Kosiniakiem-Kamyszem? Jakoś wtedy nie słyszałem głosu pana Rafała Trzaskowskiego, żeby protestował przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego w Polsce - odpowiedział Duda. - Jakoś nie widzę, żeby pan Trzaskowski przypominał o tamtym, jak wtedy się zachowywał, jakie miał wtedy zdanie. A może nie miał wtedy zdania? Bardzo dobre jest to stwierdzenie: "bo on też mówi". A ja robię. Taka jest między nami różnica - stwierdził.

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda: Nie obawiam się Trzaskowskiego

Inny z widzów zapytał, czy obawia się kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego. - Panie Janku, ja się nikogo nie obawiam, bo gdybym się w ogóle czegokolwiek obawiał, to nie startowałbym w wyborach prezydenckich - powiedział Duda. - Może pan być spokojny. Ja po prostu robię swoje, szanuję każdego kandydata - dodał.

Jako przykład swojej odwagi Duda wskazał udział w telewizyjnej debacie ze swoimi konkurentami. - Chociaż kiedyś prezydent Aleksander Kwaśniewski odmówił udziału w debacie przedwyborczej z wszystkimi kandydatami, chociaż to samo zrobił prezydent Bronisław Komorowski, ja nie odmówiłem i wziąłem udział w tej debacie. Uważałem, że to pewien wyraz szacunku do kontrkandydatów - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (210)
Wybory prezydenckie 2020. Dudę zapytano, czy obawia się Trzaskowskiego. "Ja się nikogo nie obawiam"
Zaloguj się
 • sk_1982

  Oceniono 50 razy 46

  Kandydujesz bo sie boisz trybunalu stanu, dwa boisz sie jarusia jak kazio taty, boisz sie mateuszka jak kazio mamy, masz juz nowy dlugopisik zeby podpisywac wszystko co ci podsuna? Buahaha, nie KUPICIE MNIE 1 TYS ZL NA WAKACJE TYLKO PATOLE SIE DADZA NABRAC i znow zagłosuja, moze zamiast tysiaka miejsca pracy zapewnic Polakom?

 • janina25

  Oceniono 39 razy 37

  Skoro już minister samego Dudy twierdzi, że Marionetka jest lepsza od Prezydenta Wszechczasów Lecha K. To muszą być strasznie zesr...i

 • plastikpiokio

  Oceniono 34 razy 34

  no chłopie uważaj co mówisz -----usłyszy ten mały to zabierze ci długopis i wygoni z pałacu na poniewierkę ----szanuj śię figurancie .

 • czechy11

  Oceniono 32 razy 30

  Pajacowaty błazen z Krakowa jest taki niezłomny ze padłem na kolana. On się nikogo nie boi poza Kaczyńskim dla którego ten tepak. Błogosławionego lina zrobił i robi z Pokski republikę bananowa. Wypad niezłomny złomie kaleko moralna i umysłowa.

 • hikuj13

  Oceniono 38 razy 30

  Bronek też nie miał z kim przegrać

 • kuzorra

  Oceniono 28 razy 24

  O wiekszego trudno zucha niz byl Duda Burczymucha...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX