Jacek Kurski ponownie zostanie prezesem TVP? Czabański zarządził głosowanie korespondencyjne

Rada Mediów Narodowych podejmie decyzję ws. powrotu Jacka Kurskiego do zarządu TVP. Krzysztof Czabański zarządził głosowanie korespondencyjne w tej sprawie. Z nieoficjalnych doniesień wynika, Kurski ponownie obejmie stanowisko prezesa TVP, które stracił zaledwie dwa miesiące temu.

Jak poinformował "Dziennika Gazeta Prawna", w czwartek szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zarządził korespondencyjne głosowanie ws. dwóch uchwał: pierwsza z nich dotyczy poszerzenia zarządu TVP do czterech osób, natomiast druga mówi o dokooptowaniu do niego Jacka Kurskiego. Obecnie do zarządu należą: p.o. prezesa Maciej Łopiński, członek zarządu Mateusz Matyszkowicz i zawieszona członkinie zarządu Marzena Paczuska. Czwartym członkiem według branżowych mediów ma zostać Jacek Kurski. 

Jacek Kurski na prezesa? Czabański zarządził głosowanie

Czabański potwierdził "Presserwisowi", że zarządził głosowanie korespondencyjne w tej sprawie. - Z wnioskiem o powołanie pana Jacka Kurskiego do zarządu telewizji zwrócił się do mnie prezes TVP pan Maciej Łopiński. Uznałem trafność tego wniosku - informuje Czabański.

Wcześniej informację o powrocie Kurskiego podała dziennikarka "Dziennika Gazety Prawnej". "Jacek Kurski wraca do zarządu TVP. Rada Mediów Narodowych ma dwa dni na głosowanie" - napisała.

Poparcie kandydatury Kurskiego zależy od Rady Mediów Narodowych, która jest zdominowana przez Prawo i Sprawiedliwość. RMN liczy pięć osób. Troje członków to ludzie zgłoszeni przez PiS (Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joannach Lichocka). Zasiada w niej także zgłoszony przez PO Juliusz Braun i Grzegorz Podżorny, którego zgłosił klub Kukiz'15. By Kurski został prezesem, musi oficjalnie należeć do zarządu telewizji.

Zobacz wideo Emilewicz: Pamiętam cenzurowanie Maanamu. Nie wyobrażam sobie powrotu do tego

Przypomnijmy, że odwołanie Kurskiego przez RMN nastąpiło w marcu. Przez ostatnie dwa miesiące były poseł PiS wciąż był jednak bardzo blisko kierownictwa telewizji, pełniąc rolę doradcy zarządu TVP. Na fotelu prezesa po raz pierwszy zasiadł w 2016 roku. 

W marcu tego roku Kurski oddał się do dyspozycji prezydenta Andrzeja Dudy, który miał według mediów lobbować za usunięciem go z tego stanowiska, a w zamian podpisać ustawę gwarantującą blisko dwa miliardy złotych mediom publicznym, do czego ostatecznie doszło. 

Więcej o:
Komentarze (202)
Jacek Kurski ponownie zostanie prezesem TVP? Czabański zarządził głosowanie korespondencyjne
Zaloguj się
 • ron333

  Oceniono 60 razy 52

  Hahaha… I kolejne upokorzenie prezydenta Dudy. Prezydent co chwilę traci twarz. I nie jest tego przyczyną opozycja... Straszny wstyd.

 • polakadam

  Oceniono 57 razy 47

  I to przed samymi wyborami robią Dudusiowi taką reklamę?
  Na nic zdała się niezłomność Budynia . Pokazali mu że ma wrócić do szeregu i nie podskakiwać. Jest tylko kaczym popychadłem. Głupia sprawa biorąc pod uwagę że suweren za miesiąc ma głosować.

 • puuchatek

  Oceniono 39 razy 31

  Panie Duda, właśnie (po raz kolejny) robią z Pana głupca.

  Jak Pan się z tym czuje, że miał Pan być prezydentem, a został Pan popychadłem, z którym nie liczy się nawet własny obóz polityczny?…

  I po co to Panu było…?

 • fakiba

  Oceniono 31 razy 25

  Dudę zrobili w ..... , po raz kolejny , "brawo" pis

 • munaciello

  Oceniono 27 razy 21

  Tuż przed wyborami zgwałcono nam rezydenta Dupę.
  Dupo, pamiętaj, twój ból jest większy niż ch.uj (gwałcącego cię prezesa Kaczyńskiego).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX