Dyrektor Trójki o SMS-ie do Metza: Miałem podstawy. Nie mówiłem o piosence Kazika

- Miałem podstawy, by wysłać SMS-a [do Piotra Metza - red.]. Niczego nie cenzurowałem. A wie pan jaką o piosenkę chodzi? Nie mówiłem o piosence Kazika - stwierdził dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski, tuż przed rozpoczęciem senackiej komisji kultury. W rozmowie z reporterem TVN24 zapewniał też, że "niczego nie cenzurował".

Po tym, jak piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" wygrała piątkowe notowanie "Listy Przebojów", a wyniki głosowania po chwili unieważniono, w publicznej rozgłośni doszło do ogromnego zamieszania. Wypowiedzenia złożyło kilkanaście osób, w tym Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Hirek Wrona czy Piotr Stelmach. Dyrekcji stacji, która zasłaniała się tym, że doszło w głosowaniu znalazła się piosenka "spoza listy", zarzucono stosowanie cenzury. Przypomnijmy, że utwór Kazika krytycznie odnosi się do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu Powązkowskim 10 kwietnia, gdy metropolia była zamknięta z powodu wprowadzonych przez rząd obostrzeń. 

Zobacz wideo Emilewicz: Pamiętam cenzurowanie Maanamu. Nie wyobrażam sobie powrotu do tego

Kowalczewski: Miałem podstawy, by wysłać SMS-a. Nie miałem na myśli piosenki Kazika

Jednym z punktów czwartkowego posiedzenia senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu jest punkt pod nazwą "Sytuacja w redakcji Programu III Polskiego Radia SA.". Wezwano na nią m.in. dyrektorkę Polskiego Radia Agnieszkę Kamińską oraz szefa Trójki Tomasz Kowalczewski.

Tuż przed rozpoczęciem komisji reporter TVN24 zapytał Kowalczewskiego, dlaczego wysłał słynnego już SMS-a do szefa redakcji muzycznej Trójki Piotra Metza. "Piotrze, dopilnuj, aby piosenka, o której rozmawialiśmy, nie była na Antenie" - brzmiała treść wiadomości. 

- Miałem podstawy. Ale teraz nie będziemy o tym rozmawiać. Nikt nie kazał wysyłać mi tego SMS-a - odparł na senackim korytarzu dyrektor PR III. Wyraźnie wyprowadzony z równowagi, Kowalczewski stwierdził na koniec, że to nie piosenka Kazika miała drogą SMS-ową "zniknąć" z anteny. - Niczego nie cenzurowałem. A wie pan jaką o piosenkę chodzi? Nie mówiłem o piosence Kazika - mówił Kowalczewski.

Więcej o:
Komentarze (496)
Dyrektor Trójki o SMS-ie do Metza: Miałem podstawy. Nie mówiłem o piosence Kazika
Zaloguj się
 • six_a

  Oceniono 82 razy 72

  dziś derektor trujki nauczy państwa, jak ośmieszać się w nieskończoność.

 • moonglow

  Oceniono 77 razy 69

  Ha, ha, ha! Wiedziałem! A o jaką piosenkę chodziło? No dobra - teraz czekamy, co wymyśli, jak już zostanie ujaniony dowód, że chodziło o Kazika.

 • apolis

  Oceniono 68 razy 58

  Zgodnie ze starą zasadą kryminalistów przyłapanych na gorącym uczynku idzie "w zaparte":
  nie moja ręka!
  Oto kadry PiS...
  Zamilknij i zniknij, Kowalczewski.

 • jozekklimek

  Oceniono 49 razy 43

  To nie moja ręka ,zdaje się krzyczeć pisowska kanalia.
  Ciesz się bydlaku, bo w normalnym kraju dostałbys szpica i bylbyś skończony. Podziekuj też,temu sprzedajnemu społeczeństwu, które za 500 zł zrobiło z siebie wspólnika tych neokomunistów.

 • klamtusek

  Oceniono 42 razy 34

  Kiedy wiadomo, że pistytutka nie kłamie?
  Gdy nie porusza ustami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX