Radny PiS poprosi o "haki" na Trzaskowskiego, mail wyciek. Kim jest "prezes Kamiski"?

Radny PiS rozesa maila, w ktrym prosi o pomysy na "ze zarzdzenie miastem przez Trzaskowskiego". Polityk potwierdzi Gazeta.pl, e mail jest autentyczny, ale widzi te dobre strony. "Paradoksalnie chciabym podzikowa radnym PO za rozpropagowanie naszych dziaa wrd mieszkacw, ktrzy zgaszaj nam duo spostrzee" - stwierdzi. Nie ma za to odpowiedzi na jedno z pyta, ktre nasuwa si po lekturze "zlecenia" radnego.

W sieci można znaleźć kolportowany przez warszawskich radnych PO mail, który wysłał Wiktor Klimiuk - radny PiS z Białołęki. Treść pisma brzmi:

Szanowni Państwo, w związku z tym, że głównym kontrkandydatem Pana Prezydenta Andrzeja Dudy będzie Rafał Trzaskowski, zwracam się w imieniu Prezesa Kamińskiego, o przesłanie na niniejszego maila do czwartku do godziny 12 na kartce A4 pomysłów (wraz z krótkim opisem), które moglibyśmy poruszyć, aby wykazać złe zarządzanie miastem przez Trzaskowskiego. Pomoże to ustalić skuteczną strategię na czas kampanii w Warszawie.

Od razu pojawiły się pytanie o autentyczność maila, ale i zarzuty o szukanie haków na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który kandyduje w wyborach prezydenckich za Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Radny potwierdza autentyczność maila. "Mieszkańcy już się zgłaszają"

Gazeta.pl zwróciła się do radnego PiS Wiktora Klimiuka. Nie miał czasu rozmawiać, ale przesłał oświadczenie w tej sprawie, potwierdzając jednocześnie autentyczność pisma.

Przytaczamy jego pełną treść (pisownia oryginalna):

W związku z atakiem oraz hejtem który wylewa się w internecie po mailu rozesłanym do stołecznych radnych, chciałbym poinformować, że monitorowanie licznych niespełnionych obietnic Rafała Trzaskowskiego jest naszym obowiązkiem jako Radnych Miasta oraz Dzielnic. Zebranie ich oraz przedstawienie opinii publicznej rażącej niekompetencji Rafała Trzaskowskiego w zarządzaniu Warszawą nie jest działaniem nadzwyczajnym. Uważamy jako samorządowcy, że jest to działanie wręcz konieczne w momencie, w którym nie mając praktycznie żadnych osiągnięć w Warszawie pan Trzaskowski aspiruje do pełnienia najwyższego urzędu w Państwie. Paradoksalnie chciałbym podziękować radnym PO za rozpropagowanie naszych działań wśród Mieszkańców, którzy zgłaszają nam dużo spostrzeżeń oraz informacji o nieudolności prezydenta miasta.

Mail a sytuacja w PiS

Natomiast Klimiuk nie odpowiedział na inne z zadanych pytań. W mailu pojawia się takie sformułowanie: "zwracam się w imieniu Prezesa Kamińskiego". Chodzi najprawdopodobniej o prezesa zarządu okręgowego PiS w woj. mazowieckim Mariusza Kamińskiego, szefa MSWiA i ministra koordynatora ds. służb specjalnych. Do tego wątku, jakoby działał "w imieniu" Kamińskiego, radny się nie odniósł.

Co zabawne, mail radnego Klimiuka mówi trochę o "politycznej kuchni" i obecnych nastrojach w Prawie i Sprawiedliwości. Pada w nim bowiem, że "głównym kontrkandydatem" prezydenta Andrzeja Dudy, który ma poparcie PiS, będzie Rafał Trzaskowski. Oczywistym jest, że to właśnie z jego podwórka - czyli Warszawy - mogą pochodzić najsilniejsze zarzuty wobec jego kompetencji. Jednak mimo tego partia rządząca, mimo kpiących wypowiedzi o zmianie kandydata, Trzaskowskiego nie ignoruje i traktuje jako zagrożenie.

Zobacz wideo Trzaskowski drugi w sondażach. „To akurat mnie nie dziwi”