Dera: Duda jest lepszym prezydentem niż Lech Kaczyński. "Lepszego nie mieliśmy"

- Uważam, że najlepszym prezydentem jest Andrzej Duda. Oczywiście każdy może mieć swoich faworytów - powiedział na antenie Radia Plus prezydencki minister Andrzej Dera. Dopytywany o to, czy Duda jest "lepszym" prezydentem niż Lech Kaczyński, odpowiedział "Tak".

W ubiegły piątek Małgorzata Kidawa-Błońska wycofała się z kampanii prezydenckiej, a nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej został Rafał Trzaskowski. Zdaniem prezydenckiego ministra Andrzeja Dery, włączenie się prezydenta Warszawy do gry o najwyższy urząd w państwie, przynajmniej na razie nie utrudniło zadania Andrzejowi Dudzie.

- Po przełożeniu terminu wyborów  nic się nie zmieniło w skali trudności. Wszyscy rywale są trudni w rywalizacji i podchodzimy do nich z szacunkiem. Natomiast Rafał Trzaskowski ma swój plecak z problemami, z tym, czego nie zrobił w Warszawie. A więc jego wiarygodność jest dużo mniejsza nawet niż Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Start Trzaskowskiego jest bardziej problematyczny dla Szymona Hołowni czy Władysława Kosiniaka-Kamysza - ocenił Dera. 

Zobacz wideo Trzaskowski drugi w sondażach. „To akurat mnie nie dziwi”

Dera: Lepszego prezydenta niż Andrzej Duda nie mieliśmy

Trzaskowski - mimo że do stawki dołączył kilka dni temu - w sondażach szybko wspiął się na podium. Natomiast poparcie dla Andrzeja Dudy utrzymuje się na podobnym poziomie lub nawet spada. W jednym z badań urzędujący prezydent mógł liczyć na 41 proc. wszystkich głosów. - To jest związane z zamieszaniem dotyczącym przełożenia wyborów. Osobiście wierzę, że Andrzej Duda wygra w pierwszej turze. Lepszego prezydenta nie mieliśmy - stwierdził Dera.

Dopytywany o to, czy Duda okazał więc "lepszym" prezydentem niż Lech Kaczyński, prezydencki minister odpowiedział "Tak". - Osobiście tak uważam. Prezydentura Lecha Kaczyńskiego została przerwana, nie dokończył prezydentury. Zabrakło kilku miesięcy, ale jednak zabrakło. Osobiście uważam, że najlepszym prezydentem jest Andrzej Duda. Oczywiście każdy może mieć swoich faworytów - wyjaśnił. 

Dera zapewnił też, że prezydent niezwłocznie podpisze ustawę wprowadzającą głosowanie hybrydowe, nad którą pracuje obecnie Senat. Dodał, że jeśli nowelizacja Kodeksu wyborczego trafi do podpisu odpowiednio szybko, "nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybory odbyły się 28 czerwca". 

Więcej o: