Poseł PiS opublikował (wyjątkowo słaby) fotomontaż Trzaskowskiego z Jaruzelskim. "Mistrz i uczeń?"

Rafał Trzaskowski i Wojciech Jaruzelski jako "mistrz i uczeń" - taki fotomontaż opublikował w mediach społecznościowych poseł PiS Marek Kwitek. Przeróbka była wyjątkowo nieudana - zza prezydenta Warszawy wystawały blond włosy córki generała. Gdy Kwitek dowiedział się, że zdjęcie nie jest prawdziwe, stwierdził, że udostępnił je nieświadomie.

Poseł PiS Marek Kwitek opublikował na Facebooku zdjęcie przedstawiające rzekomo Rafała Trzaskowskiego z Wojciechem Jaruzelskim. Kwitek dodał do zdjęcia podpis: “Mistrz i uczeń? Wojciech Jaruzelski i Rafał Trzaskowski - były prezydent i niedoszły prezydent”.

Zdjęcie było jednak wyjątkowo słabej jakości fotomontażem, choćby dlatego, że zza głowy Trzaskowskiego widać wystające blond włosy - pierwotnie na zdjęcie była bowiem Monika Jaruzelska.

Oryginalna fotografia została wykonana podczas pogrzebu Mieczysława Rakowskiego, a  więc niemal 12 lat temu. Trzaskowski wówczas doradzał delegacji Platformy Obywatelskiej w Parlamencie Europejskim, dopiero rok później został europosłem. Twarz wklejona w zdjęcie z 2008 roku jest natomiast wycięta ze "świeżego" zdjęcia polityka.

Dzień później poseł Kwitek opublikował na Facebooku oświadczenie:

W związku z umieszczeniem przeze mnie, na moim Facebooku wpisu ze zdjęciem Rafała Trzaskowskiego i Wojciecha Jaruzelskiego, wyrażam ubolewanie, że rozpowszechniłem fotomontaż. Pragnę nadmienić, że nie byłem jego autorem, tylko udostępniłem nieświadomie to zdjęcie znalezione na Facebooku i dodałem komentarz. Kiedy, po kilkunastu minutach zdałem sobie sprawę, że popełniłem błąd, natychmiast post usunąłem, wyrażając ubolewanie, że taki fakt miał miejsce. Pragnę przeprosić wszystkich, którzy czują się urażeni, ale to już się stało. Poseł Marek Kwitek.
Zobacz wideo Trzaskowski drugi w sondażach. "To akurat mnie nie dziwi"
Więcej o: