Jest nowe oświadczenie majątkowe Łukasza Szumowskiego. Ile oszczędności ma minister?

Z oświadczenia majątkowego Łukasza Szumowskiego, które wciąż widnieje na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, nie można dowiedzieć się niczego na temat majątku ministra, ponieważ jest ono całkowicie nieczytelne. "Super Express" dotarł do nowego, poprawionego dokumentu.

- Moje poprzednie oświadczenie było podobno nieczytelne. Jestem dysgrafikiem. Generalnie bazgrzę jak kura pazurem i zawsze kosztowało mnie to w szkole niższe oceny - tłumaczył w rozmowie z "Super Expressem" Łukasz Szumowski, dodając, że nie ma nic do ukrycia.

Oświadczenie majątkowe Łukasza Szumowskiego. Ile oszczędności ma minister zdrowia?

Z nowego dokumentu wynika, że Łukasz Szumowski ma 34 tys. 428 zł oszczędności. W poprzednim oświadczeniu, z 31 grudnia 2019 roku, widniała kwota 2720 zł - można to przeczytać dzięki zapisowi liczbowemu. Oznacza to, że w kilka miesięcy minister znacznie powiększył oszczędności. Poniżej widać fragment pierwotnego dokumentu, na którym widnieje ta kwota.

Fragment oświadczenia majątkowego Łukasza Szumowskiego z dnia 31 grudnia 2019 rokuFragment oświadczenia majątkowego Łukasza Szumowskiego z dnia 31 grudnia 2019 roku Fot. screen KPRM

Minister Zdrowia ma także trzy działki o łącznej powierzchni ok. 4 tys. mkw., a także trzy samochody: Toyotę Yaris z 2008 roku, Toyotę Land Cruiser z 2005 roku oraz zabytkowego Mercedesa z 1959 roku. Łukasz Szumowski jest także właścicielem dwóch markowych zegarków: Omega Seamaster i IWC. Szef resortu zdrowia ma także pióra Lecha i Marii Kaczyńskich oraz 15 obrazów o łącznej wartości ok. 50 tys. zł. 

Majątek Łukasza Szumowskiego to także zobowiązania - Minister Zdrowia ma kredyt hipoteczny na 519 tys. franków szwajcarskich, z czego od czasu złożenia poprzedniego oświadczenia spłacił ok. 60 tys. franków.

Tak wyglądał fragment poprzedniego oświadczenia, dotyczący samochodów i kredytu.

Fragment oświadczenia majątkowego Łukasza Szumowskiego z 31 grudnia 2019 rokuFragment oświadczenia majątkowego Łukasza Szumowskiego z 31 grudnia 2019 roku Fot. Screen KPRM

Więcej o: