Trzaskowski powiedział, że zarząd TVP przyznał sobie premie. Telewizja zażądała przeprosin w ciągu 52 minut

Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej powiedział, że zarząd Telewizji Polskiej przyznał sobie "gigantyczne premie". TVP w komunikacie odpowiedziało, że nie jest to prawdą i zażądała publicznych przeprosin, na które dała politykowi 52 minuty.

Podczas konferencji przed siedzibą TVP Rafał Trzaskowski zapowiedział debatę ekspertów na temat tego, jak powinna wyglądać nowa telewizja publiczna. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta powiedział również:

Kilka dni temu, w tym budynku zarząd telewizji przyznał sobie gigantyczne premier idące w miliony złotych. I wiecie państwo, za co? Podobno za świetne wyniki finansowe. Kiedy telewizja jedną ręką wyciąga dłoń po miliardy pieniędzy podatnika.

Tego samego dnia Telewizja Polska wydała krótkie oświadczenie, w którym stwierdziła, że słowa Trzaskowskiego są kłamstwem. “Zarząd TVP nie przyznał sobie żadnych premii. Gdyby Pan Trzaskowski posiadał elementarne kompetencje w zakresie nadzoru nad spółkami prawa handlowego, wiedziałby, że Zarząd Telewizji Polskiej, podobnie jak zarządu “nadzorowanych” przez niego spółek komunalnych w mieście stołecznym Warszawie, nie posiada uprawnień do przyznawania sobie wynagrodzenia w tym premii" - czytamy.  

52 minuty na publiczne przeprosiny

TVP ocenia, że słowa polityka “wypełniają znamiona przestępstwa z art. 212 par. 1 i 2 kodeksu karnego".

Telewizja Polska informuje, że o ile pan Rafał Trzaskowski nie przeprosi publicznie Telewizji Polskiej dzisiaj do godziny 19:30, zostanie przeciwko niemu skierowany prywatny akt oskarżenia

- czytamy na stronie centrum informacyjnego TVP. Komunikat został opublikowany o 18:38, a więc Trzaskowski na publiczne przeprosiny miał 52 minuty.

Zobacz wideo Kwaśniewski: Wejście Trzaskowskiego może być ostrym cieniem w tej mgle

Kandydat na prezydenta w tym czasie prowadził livechat na Facebooku. Do TVP nawiązał około godziny 20 we wpisie na Twitterze. "PiS zrobił z TVP tubę propagandową, siejącą nienawiść i kłamstwa, zniszczył radiową Trójkę. Dlatego podejmuję walkę o prawdę, o prawdziwe media publiczne! W przyszłym tygodniu organizujemy debatę z ekspertami - opracujemy model nowej telewizji publicznej nowoczesnego państwa" - napisał.

Jak czytamy na stronach Onetu, TVP przeznaczy 18 mln zł na nagrody pracowników, ale nie obejmą one członków zarządu. “W ubiegłym roku wzrósł jednak koszt ich wynagrodzeń tak jak koszty działalności Telewizji Polskiej oraz zatrudnienie. W 2019 roku na wynagrodzenia zarządu przeznaczono blisko 2,2 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to około 812 tys. zł.

Konflikt Trzaskowskiego z TVP

W ubiegłą niedzielę prezydent Warszawy skrytykował to, jak działa telewizja publiczna pod rządami PiS i zapowiedział głębokie zmiany, jeśli dojdzie do zmiany władzy. Nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich powiedział, że jego zdaniem TVP powinna zostać zlikwidowana, a na jej miejscu zbudowana nowa telewizja w innej formie. 

- Śpieszcie się zadawać pytania, bo niewiele tygodni wam zostało - powiedział do pracowników TVP Info. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta zapowiedział, że jeśli wygra wybory, stworzy nową telewizję publiczną - ale bez publicystyki, TVP Info i "Wiadomości". Szef rady programowej zarzucił Trzaskowskiemu "indolencję" i napisał, że są to "karygodne zapowiedzi niemające nic wspólnego z zasadami demokracji i pluralizmem poglądów w mediach, a wiele z chęcią wprowadzenia cenzury".

Redakcje informacyjne TVP są od kilku lat krytykowane m.in. za brak obiektywizmu czy manipulacje.  Według Rady Języka Polskiego większość "pasków" "Wiadomości" zawiera treści o charakterze perswazji i nacechowane emocjonalnie.

Więcej o:
Komentarze (390)
Trzaskowski powiedział, że zarząd TVP przyznał sobie premie. Telewizja zażądała przeprosin w ciągu 52 minut
Zaloguj się
 • krystos

  Oceniono 171 razy 157

  I bardzo dobrze!
  Tak trzymać!
  A osoby obecnie tam zatrudnione powinny mieć w przyszłości zakaz pracy w firmach współfinansowanych z pieniędzy publicznych oraz oczywiście rozliczone z obecnego tam dzisiaj pluralizmu!

 • antymoher64

  Oceniono 130 razy 120

  Witam trzodę pisowską na tym forum. Słychać wasze kwiczenie.
  To mozolne odrywanie was od koryta.

 • ochujek

  Oceniono 126 razy 112

  Brawo Trzaskowski! Wieje wicher historii trzęsą się portki pętakom.

 • log182

  Oceniono 105 razy 93

  No tak, zarząd tvpis nie mógł przyznać sobie premii, ale podniesienie sobie wynagrodzenia to już żaden problem. W tym przekazie widać robotę speców od pasków grozy ;)

 • chi-neng

  Oceniono 95 razy 77

  “W ubiegłym roku wzrósł jednak koszt ich wynagrodzeń tak jak koszty działalności Telewizji Polskiej oraz zatrudnienie. W 2019 roku na wynagrodzenia zarządu przeznaczono blisko 2,2 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to około 812 tys. zł."
  -----
  Bezczelny tupet pro-rzadowej mafii przeszedl wszelkie granice juz dawno.
  Domagaja sie przeprosin za prawde...I to bardzo znikoma, jak narazie.
  Brawo panie Trzaskowski i tak trzymac.

 • tygrysio_misio

  Oceniono 83 razy 67

  Jak z blondlachonsmi Glapińskiego.
  Nie prawda, że zarabiają po 65tys.... Zarabiają 65,1 :-)

 • whothef

  Oceniono 70 razy 58

  Tvpis Rydzyk bis!

 • js08836

  Oceniono 64 razy 56

  Szanowny Panie Trzaskowski , już ktoś w sumie niedawno powiedział, że nie warto taplać się ze świniami w błocie . I miał rację . Nie warto ! Jeszcze przyjdzie czas, a przyjdzie czas na pewno, że TVP z taką podłą obsadą zarządu ostanie rozliczona i zwolniona dyscyplinarnie. Nie zapomnę, jak pan Sikorski zareagował na zaczepki choleryczki Pawłowicz. Jego odpowiedź była krótka i zwięzła, powiedział : Bujaj się wariatko ! To był przykład nie taplania się w błocie . Odpowiedzi choleryczki już nie było.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX