Zbigniew Ziobro o Zaradkiewiczu. "Napaść na niego była tak duża, że zrezygnował"

- Napaść na sędziego Kamila Zaradkiewicza była tak duża, że uznał, iż nie może tego dalej znosić i zrezygnował z przewodniczenia obradom Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego - powiedział w Polskim Radiu minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Przed rezygnacją Zaradkiewicza kilkudziesięciu sędziów SN złożyło wniosek do prezydenta o jego odwołanie.

Zbigniew Ziobro był we wtorek gościem Polskiego Radia - nawiązał m.in. do sytuacji w Sądzie Najwyższym i do procesu wyboru pierwszego prezesa. Ziobro w ostrych słowach skrytykował sędziów SN, którzy sprzeciwiali się sposobowi, w jaki p.o. prezesa Kamil Zaradkiewicz prowadził zebranie zgromadzenia ogólnego. 

Zobacz wideo Po co PiS-owi wojna o sądy? Gdula: chcieliby już nie mówić o sądach, ale muszą

Ziobro o Zaradkiewiczu: Napaść była tak duża, że zrezygnował

- Okazało się, że w Sądzie Najwyższym jest niezwykle aktywna grupa osób, która togi sędziowskie zawiesiła w szafie, a tak naprawdę weszła w rolę czysto polityczną, a nawet wykraczającą poza te ramy. Poziom agresji i braku kultury niektórych z tzw. starych sędziów SN przekracza wszelkie normy - powiedział Ziobro. Oskarżył też część sędziów o "napaść" na Zaradkiewicza. Jednocześnie przekonywał, że w Sądzie Najwyższym powinno się wprowadzić zmiany.

- Napaść na profesora Kamila Zaradkiewicza była tak duża, że ten człowiek powiedział, że nie może dalej tego znosić i zrezygnował. To kolejny argument za tym, że w Sądzie Najwyższym powinniśmy wprowadzić nowe zasady, wymagać wyższych standardów etycznych - podkreślił minister sprawiedliwości.

Ziobro po raz kolejny podkreślił, że zdaniem Solidarnej Polski wybory prezydenckie powinny odbyć się w maju. Został też zapytany o kandydaturę Rafała Trzaskowskiego i jego wypowiedzi, w których odnosił się do konieczności przeprowadzenia reformy mediów publicznych. - Platforma Obywatelska chciałaby stworzyć monopol w mediach - powiedział.

Kamil Zaradkiewicz zrezygnował. Wcześniej kilkudziesięciu sędziów SN złożyło wniosek o jego odwołanie

W zeszły piątek kancelaria prezydenta poinformowała o rezygnacji Zaradkiewicza z wykonywania obowiązków I prezesa SN. Jego obowiązki Andrzej Duda powierzył Aleksandrowi Stępkowskiemu, byłemu prezesowi instytutu Ordo Iuris. Wcześniej zgromadzenie sędziów pod przewodnictwem Zaradkiewicza obradowało przez kilka dni - nie udało się jednak wybrać pierwszego prezesa SN. Sędziowie skarżyli się, że p.o. prezesa prowadzi posiedzenie bez ustalonego porządku obrad. Chciał też zmienić regulamin. - Cały czas ignoruje wnioski. Posiedzenie toczy się bez ustalonego porządku obrad, bo pan przewodniczący stwierdził, że porządek wynika z ustawy. Panu Zaradkiewiczowi pomylił się cel spotkania z porządkiem obrad.(...) Poinformował, że nie dopuści mediów. A to posiedzenie jest jawne, nie ma tajności. Ja nie wiem, czy pan przewodniczący celowo stosuje taką metodę na zmęczenie, czy też nie radzi sobie z prowadzeniem takiego spotkania? - komentował wówczas jeden z sędziów SN, Krzysztof Rączka. 13 maja kilkudziesięciu sędziów SN złożyło wniosek o odwołanie Kamila Zaradkiewicza z funkcji p.o. prezesa SN.

Więcej o:
Komentarze (147)
Zbigniew Ziobro o Zaradkiewiczu. "Napaść na niego była tak duża, że zrezygnował"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 43 razy 35

  Się tak Ziobro nie rozczulaj. Będzie zmiana kierunku wiatru to cie pierwszego grzybojadek wydmucha i będzie służył nowemu panu. Zakład?

 • jael53

  Oceniono 37 razy 31

  Biedaczek. A kiedy ministerstwo rozliczy swoich pracowników, którzy w sposób zorganizowany napadali na koleżanki i kolegów?

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 30 razy 24

  Obrońco pedofili w sukienkach, od kiedy wy przejmujecie się krytyką?

 • chi-neng

  Oceniono 26 razy 22

  ""Napaść " na SN ze strony oszoloma - narkomana, wedrujacego do TK po nocach w pizamie byla tak silna, ze uwierzyl w swoja 'gwiazde opatrznosci,' czyli= twoja i JK piecze nad nim. Byl przekonany na 100%, ze jego fasony doprowadza do osiagnieci TEGO coscie mu nakazali. Uwierzyl takze w to, ze przejdze mu to bezkarnie.

  Podobnie jest z toba, PG- sprawiedliwy gangstrze, ktory od 5 lat sie ludzisz, ze TO COS UCZYNIL I NADAL CZYNISZ Z POLSKA PAWORZADNOSCIA, PRZEJEDZIE CI BEZKARNIE.
  Ty twarzy zadnej nie masz, wiec NIE odczuwasz nawet tego plucia na ciebie od 2010, przez miliony ludzi w calej Polsce, sadysto!

 • tegepe

  Oceniono 20 razy 16

  Jako gej podziwiam solidarność gejów na państwowych stołkach. Oby tylko nie maskowali swych skłonności homofobią!

 • falbor

  Oceniono 20 razy 16

  Jeżeli wszyscy sędziowie powołani na swoje funkcje w okresie rządów dojnej zmiany mają podobną odporność psychiczną na wpływy i naciski wywierane przez otoczenie jak p.Zaradkiewicz, to faktycznie lepszym rozwiązaniem może być pójść pomodlić się do kościoła, niż oddać sprawę do sądu :(

 • leonfettel

  Oceniono 23 razy 15

  O Matko ! Dobrze, że się nie powiesił z tego powodu ! Jak mi go żal...

 • groupen

  Oceniono 18 razy 14

  Nowy szczyt bezczelności..z napastnika Zaradkiewicza zrobić ofiarę :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX