Jacek Kurski ogłasza: Koronka do Miłosierdzia Bożego liderem pasma TVP. Skrytykował go ksiądz

Jacek Kurski poinformował, że w związku z sukcesem Koronki do Miłosierdzia Bożego spod obrazu w Łagiewnikach, będzie ona transmitowana na antenie codziennie. Pochwalił się też wykresem oglądalności. "TVP3 1. raz w historii liderem pasma. Dziękuję" - napisał. Kurskiemu odpowiedział jeden z księży, któremu nie spodobał się wpis byłego szefa TVP.

Jacek Kurski nie jest już szefem TVP (odwołanie go miało być jednym z warunków Dudy przed podpisaniem ustawy przekazującej dwa miliardy złotych na media publiczne), ale wciąż zajmuje stanowisko doradcy zarządu stacji, a w mediach społecznościowych komentuje m.in. oglądalność poszczególnych programów. Jego stanowisko tymczasowo zajmuje Maciej Łopiński, ale Kurski wciąż może wrócić na fotel prezesa, bo Łopiński nie zamierza zajmować go na dłużej.

Zobacz wideo Kurski odchodzi z TVP, media publiczne dostaną dwa miliardy. "Żenujące. Prezydent nie ma jaj"

Kurski pochwalił się oglądalnością Koronki do Miłosierdzia Bożego. Odpowiedział mu ksiądz

Tym razem Kurski pochwalił się na Twitterze oglądalnością Koronki do Miłosierdzia Bożego, transmitowanej w TVP z sanktuarium w krakowskich Łagiewnikach. Koronka zadebiutowała na antenie w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II i odtąd ma być pokazywana widzom codziennie o godzinie 15. 

Jak poinformował Kurski, w poniedziałek 18 maja oglądało ją 1,1 mln widzów. "'Debiut' Koronki 18.05 g.15 w TVP3 - 1,1 mln! TVP3 1. raz w historii liderem pasma. Dziękuję" - napisał. Jego wypowiedź skrytykował ksiądz Mateusz Markiewicz. "Bardzo bym prosił, by modlitwy nie sprowadzać do ekstazy nad kolejnym pikiem" - napisał.

O tym, że codzienne transmitowanie modlitwy jest pomysłem Kurskiego, informował w ubiegłym tygodniu Łopiński. Krótki materiał, w którym mu za to podziękował, znalazł się w "Wiadomościach" TVP - przypominają Wirtualne Media. Wcześniej od kilku lat stacja pokazywała nabożeństwo w niedzielę rano.