Najnowszy sondaż prezydencki. Duda i Trzaskowski w II turze

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, w drugiej turze znaleźliby się urzędujący prezydent Andrzej Duda (43,76 proc.) oraz Rafał Trzaskowski (16,54 proc.) - wynika z sondażu Pollster dla Super Expressu. Gdyby na placu politycznego boju pozostało już tylko dwóch wspomnianych kandydatów, różnica poparcia w II turze wynosiłaby zaledwie sześć punktów procentowych na rzecz Dudy.

W ubiegły piątek Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała z ubiegania się o prezydencki fotel. Tego samego dnia Koalicja Obywatelska ogłosiła, że jej nowym kandydatem w wyborach prezydenckich został Rafał Trzaskowski. Choć od tej decyzji minęło zaledwie kilka dni, a kandydat nie został jeszcze oficjalnie zarejestrowany, prezydent Warszawy szybko znalazł się w czołówce kilku sondaży. 

Zobacz wideo "Wejście Trzaskowskiego może być ostrym cieniem w tej mgle"

Wybory prezydenckie 2020. Duda i Trzaskowski w drugiej turze wg sondażu Pollster dla "SE"

Potwierdza to najnowszy sondaż pracowni Pollster dla "Super Expressu". Trzaskowski znalazł się w nim na drugim miejscu, z poparciem 16,54 proc. badanych. Najwięcej ankietowanych wyraziło natomiast chęć głosownia na urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę (43,76 proc.). Na trzecim miejscu - z poparciem na poziomie 15,88 proc. - uplasował się Szymon Hołownia. 

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę czwarty wynik (9,73 proc.) uzyskałby Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL-Koalicja Polska). Dalsze miejsca zajęli natomiast: Krzysztof Bosak (6,45 proc.), Robert Biedroń (5,51 proc.), Paweł Tanajno (0,82 proc.), Marek Jakubiak (0,8 proc.), Mirosław Piotrowski (0,43 proc.) i Stanisław Żółtek (0,08 proc.).

W drugiej turze różnica między Dudą a Trzaskowskim zdecydowanie by się zmniejszyła. Urzędujący prezydent wygrałby ją z poparciem 53 proc., natomiast włodarz Warszawy mógłby liczyć na 47 proc. wszystkich głosów. 

Miejsca na podium prezydenckiego wyścigu podobnie ukształtowały się w sondażu przeprowadzonym kilka dni temu na zlecenie RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Duda uzyskał w tym badaniu nieco ponad 43-procentowe poparcie. Na Trzaskowskiego postawiło 14 proc. ankietowanych, a na Szymona Hołownię 13 proc. 

Więcej o:
Komentarze (385)
Najnowszy sondaż prezydencki. Duda i Trzaskowski w II turze
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 156 razy 136

  53% procenty głosuje na polityka z partii która od 5 lat co tydzień ma swoją aferę. Ten kraj na nic dobrego już nie zasługuje

 • niktwazny126

  Oceniono 117 razy 97

  Będzie się działo. Trzaskowski to jest ta elita, którą PiS postanowił zastąpić własną, pszenno- buraczaną, swojską, w postaci Jakiego, Mazurek, Pawłowicz.... długo by wymieniać. Pisi elektorat nie doceni inteligencji, wiedzy, wykształcenia, kultury osobistej i politycznej Trzaskowskiego. Za to doskonale wchłonie wszystkie kalumnie, jakie na jego temat przedstawi TVPiS i ksiądz dobrodziej.

 • c.t.k

  Oceniono 66 razy 56

  W podziemiach Nowogrodzkiej, bandy pisstrolli, w wielkich kotłach, w oparach smrodu, warzą już olbrzymie ilości nieczystości wszelakich, żeby w odpowiednim czasie wylać je na Trzaskowskiego i jego rodzinę

 • kiesier

  Oceniono 52 razy 46

  53 vs 47
  ...w 3 dni od decyzji o kandydowaniu.
  WyPAD2020 - reaktywacja.

 • polakadam

  Oceniono 56 razy 38

  Różnica kilku procent. Teraz wszystko zależy od kampanii. Zauważyliście że duda przestał się modlić? Na początku kadencji co chwilę pokazywali go na kolanach przed jakimś klechą. A jaka była dyskusja czy w poście zjadł paprykę czy kiełbasę. Albo bohaterskie złapanie hostii. Wydaje się że jego pijarowcy tak zdecydowali. Takie ciemniactwo religijne nie sprzyja dobremu postrzeganiu. Pisie syny dopracowują każdy szczegół.

 • czechy11

  Oceniono 50 razy 36

  Podarujmy dobie odrobine luksusu nawalance ⚠⚠. Pozbądźmy się żyranta PiSowskich przekrętów Andrzeja Żopy⚠⚠😂😂😂

 • jurek4491

  Oceniono 41 razy 29

  PiS trzeba zniszczyć , bo to jest tak oczywiste jak oczywista oczywistość że w naszym kraju idzie w kierunku autorytaryzmu i fanatyzmu :
  - zniszczyli stadniny koni
  - administrację
  - Trybunał Konstytucyjny
  - niszczą Sąd Najwyższy
  - dołują samorządy
  - przejmują wszystko i podporządkowują , partii
  Jeżeli SUWEREN nie postawi zdecydowanego sprzeciwu po tej kadencji będzie koniec Polski .

 • barok-and-roll

  Oceniono 28 razy 24

  Najważniejsza jest tendencja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX