Najnowszy sondaż prezydencki. Duda i Trzaskowski w II turze

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, w drugiej turze znaleźliby się urzędujący prezydent Andrzej Duda (43,76 proc.) oraz Rafał Trzaskowski (16,54 proc.) - wynika z sondażu Pollster dla Super Expressu. Gdyby na placu politycznego boju pozostało już tylko dwóch wspomnianych kandydatów, różnica poparcia w II turze wynosiłaby zaledwie sześć punktów procentowych na rzecz Dudy.

W ubiegły piątek Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała z ubiegania się o prezydencki fotel. Tego samego dnia Koalicja Obywatelska ogłosiła, że jej nowym kandydatem w wyborach prezydenckich został Rafał Trzaskowski. Choć od tej decyzji minęło zaledwie kilka dni, a kandydat nie został jeszcze oficjalnie zarejestrowany, prezydent Warszawy szybko znalazł się w czołówce kilku sondaży. 

Zobacz wideo "Wejście Trzaskowskiego może być ostrym cieniem w tej mgle"

Wybory prezydenckie 2020. Duda i Trzaskowski w drugiej turze wg sondażu Pollster dla "SE"

Potwierdza to najnowszy sondaż pracowni Pollster dla "Super Expressu". Trzaskowski znalazł się w nim na drugim miejscu, z poparciem 16,54 proc. badanych. Najwięcej ankietowanych wyraziło natomiast chęć głosownia na urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę (43,76 proc.). Na trzecim miejscu - z poparciem na poziomie 15,88 proc. - uplasował się Szymon Hołownia. 

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę czwarty wynik (9,73 proc.) uzyskałby Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL-Koalicja Polska). Dalsze miejsca zajęli natomiast: Krzysztof Bosak (6,45 proc.), Robert Biedroń (5,51 proc.), Paweł Tanajno (0,82 proc.), Marek Jakubiak (0,8 proc.), Mirosław Piotrowski (0,43 proc.) i Stanisław Żółtek (0,08 proc.).

W drugiej turze różnica między Dudą a Trzaskowskim zdecydowanie by się zmniejszyła. Urzędujący prezydent wygrałby ją z poparciem 53 proc., natomiast włodarz Warszawy mógłby liczyć na 47 proc. wszystkich głosów. 

Miejsca na podium prezydenckiego wyścigu podobnie ukształtowały się w sondażu przeprowadzonym kilka dni temu na zlecenie RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Duda uzyskał w tym badaniu nieco ponad 43-procentowe poparcie. Na Trzaskowskiego postawiło 14 proc. ankietowanych, a na Szymona Hołownię 13 proc. 

Więcej o: