Aleksander Kwaśniewski w Gazeta.pl: Wejście Trzaskowskiego może być ostrym cieniem w tej mgle

Aleksander Kwaśniewski w Porannej Rozmowie Gazeta.pl mówił o starcie Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenkich. Podkreślał, że Trzaskowski wprowadza inną jakość niż Małgorzata Kidawa-Błońska. - W tej mgle, że użyję pewnej aluzji, może być to rzeczywiście ostry cień - powiedział Kwaśniewski.

Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Gazeta.pl stwierdził, że nie wie, czy start Rafała Trzaskowskiego to punk zwrotny. - To na pewno nowa jakość i nowa dynamika, ponieważ wydawało się, że Platforma czy Koalicja Obywatelska właściwie będzie już pogrzebana, bo rzeczywiście trudno było odwrócić tę negatywną  tendencję, która dotyczyła pani Kidawy-Błońskiej, natomiast Rafał Trzaskowski jest postacią znaczącą. Prezydent miasta Warszawy, polityk doświadczony, polityk bardzo utalentowany, dobrze komunikujący się z ludźmi. Więc myślę, że daje to nową dynamikę - powiedział Kwaśniewski. 

Wybory prezydenckie. Kwaśniewski o Trzaskowskim: Może być ostrym cieniem

Czy to będzie punkt zwrotny? Zobaczymy. O tych wyborach ciągle trochę tak mówimy po omacku, bo nie wiemy, kiedy będą. Właściwie nie wiemy, czy ustawa, która określałaby, jakby miały się odbyć, czyli dawała szanse Trzaskowskiemu, żeby w ogóle wziąć w nich udział, też jeszcze przecież nie jest zaakceptowana ostatecznie i podpisana. Więc w tej mgle, że użyję pewnej aluzji, może być to rzeczywiście ostry cień, to wejście Trzaskowskiego - podkreślił były prezydent.

Na pytanie, czy Trzaskowski będzie lepszym kandydatem od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Kwaśniewski odpowiedział, że to "inna jakość". - Małgorzata Kidawa-Błońska była bardzo interesującym kandydatem na czasy normalne. Bo to jest osoba, która, także z racji wieku, to jest moje pokolenie, wnosi dużo życiowego doświadczenia. Takiej koncyliacyjności, umiaru, spokoju. I to, gdybyśmy byli w czasach normalnych, miałoby swoje znaczenie - powiedział

Więcej o:
Komentarze (124)
Aleksander Kwaśniewski w Gazeta.pl: Wejście Trzaskowskiego może być ostrym cieniem w tej mgle
Zaloguj się
 • brutalnaprawda

  Oceniono 37 razy 23

  Cieniem i cierniem a mgła niech zasłoni wstydliwe lata "nierządów" piSSlamistów.... wyłowić tych co zasługują na więzienie i przepadek mienia, resztę rozgonić na cztery wiatry ... WYPAD !

 • korkodyl_nilowy

  Oceniono 33 razy 15

  Jest niezle.
  Aktywnosc szczurow Szachermachera
  wskazuje na duze zaniepokojenie pisiarni.

 • ferrment

  Oceniono 28 razy 14

  Myślę, że Kidawie zaszkodziło stwierdzenie o bojkocie. Ci którzy jednak chcieli głosować przerzucili się wtedy na Hołownię i Kosiniaka i tak już zostało.
  Sądzę, że co do wyborów 10 maja to jednak miała rację - były niebezpieczne. Zapłaciła za
  zdecydowaną wypowiedź cenę. Ja ją za to szanuję.
  Korespondencyjne w naszym kraju w ogóle nie wchodzą w grę ze względu na możliwość fałszerstw. Przy braku exit poll nie ma żadnej kontroli nad ich przeprowadzeniem.

 • ewa.iwa

  Oceniono 22 razy 14

  Mysle ,ze to bedzie ostre ciecie w tej mgle.

 • pistolet_prezesa

  Oceniono 18 razy 12

  Osobiście bardziej interesuje mnie opinia Pana Prezydenta na temat kandydata Lewicy. Biedroń dołuje w sondażach jak Kidawa. Dlaczego zatem Lewica nie zdecydowała się na wymianę? Pytam jako zatroskany wyborca Lewicy, a nie PO.

 • jurek4491

  Oceniono 21 razy 9

  W szeregach PiS-u i u dwóch Karnowskich zagotowało się w portkach - padł na nich blady strach po wejściu do gry Trzaskowskiego .

 • darek655

  Oceniono 20 razy 8

  Pieluchudługopis nie ma szans z Panem Prezydentem Trzaskowskim. A teraz pis trolle minusować

 • a_usher

  Oceniono 9 razy 7

  Wczoraj Polsat News popisały się bezstronnością. O ocenę kandydatury Trzaskowskiego poproszono dwóch niezależnych Expertów – jednego z UKSW, drugiego z KUL.

 • jerypi

  Oceniono 15 razy 7

  Obowiązuje żelazna zasada: najlepszą miarą potencjału Trzaskowskiego jest siła, z jaką atakują go gdzie się da pisowcy. Dlatego to co piszecie towarzysze, to miód na moje serce. Pani Kidawa Błońska nie była nawet w części obiektem takich waszych ataków. A swoją drogą mieliście parę dni, żeby oswoić się z nową sytuacją i wymyślić klawsze i mądrzejsze taktycznie przekazy dnia. Myślałem, że stać was na więcej.
  Poza tym serdecznie też zapraszamy do komentowania na wyborcza.pl. Prawdziwe media jakoś nie najgorzej sobie radzą, ale przyda im się każda złotówka, także ta z waszej prenumeraty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX