Premier Mateusz Morawiecki z kamerą u fryzjera: Chyba jeszcze nigdy nie sprawiło mi to tyle radości

18 maja rozpoczął się trzeci etap odmrażania gospodarki. Od poniedziałku otwarte mogą być np. salony fryzjerskie. Nową fryzurę sprawili sobie m.in. premier Mateusz Morawiecki, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Premier Mateusz Morawiecki opublikował nagranie z wizyty u fryzjera na Facebooku.

"Wielu z nas z utęsknieniem czekało na ten dzień. Cięcia nożyczek i buczenie maszynki do golenia to radosne odgłosy symbolizujące powrót do (nowej) normalności. Chyba jeszcze nigdy wizyta u fryzjera nie sprawiła mi tyle radości" - napisał szef rządu, apelując o to, by wspierać lokalne biznesy.

Do salonu fryzjerskiego wybrał się także Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski. Opublikował zdjęcia z wizyty w social mediach, krytykując we wpisie poczynania polskiego rządu.

"Rząd zabrał się za odmrażanie gospodarki w swoim stylu - decyzje przekazywane na konferencjach prasowych i grafikach w internecie, bez wytycznych sanitarnych, zasad czy szczegółowych przepisów. [...] Dochodzi do sytuacji absurdalnych - np. dziś w Wołominie zastanawialiśmy się z Panem Przemkiem czy koniecznie fryzjer musi dziś obcinać włosy w stroju godnym chirurga? Wszyscy chcemy powrotu do normalności, ale róbmy to racjonalnie!" - napisał Rafał Trzaskowski.

Krótki wpis o pierwszej po długiej przerwie wizycie u fryzjera opublikował także prezydent Krakowa Jacek Majchrowski

"Na ten dzień czekaliśmy wszyscy niecierpliwie…" - napisał Majchrowski na Facebooku.

Trzeci etap odmrażania gospodarki. Otwarte salony fryzjerskie, kosmetyczne i restauracje

18 maja był pierwszym dniem trzeciego etapu odmrażania gospodarki i życia społecznego w Polsce. Od minionego poniedziałku otwarte mogą być salony fryzjerskie i kosmetyczne, ale także restauracje, bary oraz kawiarnie. Tego dnia otwarte zostały także placówki i instytucje z bazą noclegową i działalnością opiekuńczo-edukacyjną (np. schroniska młodzieżowe i świetlice środowiskowe) i zwiększony został limit osób, które mogą podróżować środkami transportu publicznego. Od 18 maja można także prowadzić zajęcia praktyczne w szkołach policealnych, zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze oraz wczesne wspomaganie rozwoju i specjalistyczną rewalidację.

Zobacz wideo #BiznesWalczy - "Dla nas ważniejsze jest to, żeby osoba dobrze się czuła ze swoim wyglądem, niż żeby musiała do nas przychodzić"
Więcej o: