Sąd nakazał TK ujawnić informacje o apartamencie, w którym bywał Kaczyński. Brejza: Prezes złożyła skargę

Wojewódzki Sąd Administracyjny w orzeczeniu nakazał Trybunałowi Konstytucyjnemu odpowiedzieć senatorowi Krzysztofowi Brejzie na pytania, dotyczące apartamentu przy al. Szucha. To w nim pojawiał się Jarosław Kaczyński. Julia Przyłębska, jak podaje Brejza, zaskarżyła jednak decyzję WSA.

"Wygrałem w sądzie sprawę z 'prezes' Trybunału Konstytucyjnego. Dziś otrzymałem info, iż pani 'prezes' TK złożyła skargę na to orzeczenie. Broni dzielnie informacji o kosztach najmu słynnego apartamentu, odwiedzanego przez prezesa" - napisał na Twitterze Krzysztof Brejza, senator Koalicji Obywatelskiej

Julia Przyłębska odwołała się od wyroku WSA. Chodzi o mieszkanie przy al. Szucha

Na dowód zamieścił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 10 stycznia 2020, który zobowiązuje Julię Przyłębską do rozpatrzenia wniosku Brejzy. Senator we wniosku o udostępnienie informacji publicznej pytał, ile TK płaci za mieszkanie przy Al. Szucha oraz kto z niego korzysta.

Zobacz wideo „Wejście Trzaskowskiego może być ostrym cieniem w tej mgle”

Służbowe mieszkanie, o które pytał we wniosku Brejza, żartobliwie nazywano "centrum dowodzenia" Prawa i Sprawiedliwości. O częstych wizytach w mieszkaniu Przyłębskiej mówił m.in. Jarosław Kaczyński, podkreślając, że jest ona jego "towarzyskim odkryciem". W maju 2019 r. "Gazeta Wyborcza" ujawniła także, że częstym gościem w domu Przyłębskiej jest Mateusz Morawiecki. Wzbudziło to wówczas kontrowersje i sprzeciw opozycji, bo - jak wskazywano - Przyłębska jako prezes TK powinna być z założenia osobą niezależną. Z informacji uzyskanych przez wp.pl w sierpniu ubiegłego roku wynika, że TK za lokal płaci 4 tysiące 859 złotych miesięcznie.

Więcej o: