Władze TVP reagują na słowa Rafała Trzaskowskiego. "Wiele wspólnego z chęcią wprowadzenia cenzury"

"Karygodne zapowiedzi niemające nic wspólnego z zasadami demokracji" - tak słowa Rafała Trzaskowskiego o telewizji publicznej ocenia przewodniczący rady programowej TVP Sławomir Siwek. Kandydat KO na prezydenta zapowiedział zbudowanie telewizji od nowa, bez redakcji informacyjnych i publicystyki.
Zobacz wideo Trzaskowski za Kidawę-Błońską. Czy zarząd PO sugerował się wewnętrznymi badaniami?

W niedzielę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski skrytykował to, jak działa telewizja publiczna pod rządami PiS i zapowiedział głębokie zmiany, jeśli dojdzie do zmiany władzy. Nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich powiedział, że jego zdaniem TVP powinna zostać zlikwidowana, a na jej miejscu zbudowana nowa telewizja w innej formie. 

- Śpieszcie się zadawać pytania, bo niewiele tygodni wam zostało - powiedział do pracowników TVP Info. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta zapowiedział, że jeśli wygra wybory, stworzy nową telewizję publiczną - ale bez publicystyki, TVP Info i "Wiadomości". Redakcje informacyjne TVP są od kilku lat krytykowane m.in. za brak obiektywizmu czy manipulacje.  Wg Rady Języka Polskiego większość "pasków" "Wiadomości" zawiera treści o charakterze perswazji i nacechowane emocjonalnie.

W poniedziałek przewodniczący rady programowej TVP Sławomir Siwek przekazał w oświadczeniu skrytykował kandydata. Ocenił, że Rafał Trzaskowski rozpoczął kampanię wyborczą "unikając odpowiedzi na niewygodne pytania" i "grożąc dziennikarzom". 

Szef rady programowej zarzuca Trzaskowskiemu "indolencję"

Sławomir Siwek napisał, że są to "karygodne zapowiedzi niemające nic wspólnego z zasadami demokracji i pluralizmem poglądów w mediach, a wiele z chęcią wprowadzenia cenzury".

Siwek ocenił, że to nie prezydent Polski ma prawo narzucać dziennikarzom to, jakie pytania zadają. "Kandydat na najwyższy urząd w państwie nie może również wykazywać indolencji. Nie prezydent, a parlament i rząd decydują o powołaniu lub likwidacji spółek Skarbu Państwa, w tym przypadku mediów publicznych" - napisał przewodniczący rady programowej TVP.

Więcej o:
Komentarze (340)
Władze TVP reagują na słowa Trzaskowskiego. "Wiele wspólnego z chęcią wprowadzenia cenzury"
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 110 razy 104

  HAHAHA!

  Reżimowe TVPiS, które cenzuruje na wizji tęczowe flagi, usuwa znaczki WOŚP z ubrań rozmówców, mówi cos o cenzurze?

  To jak k...a nauczająca o wstrzemięźliwości! :D

 • mirek_nad_jeziorem

  Oceniono 77 razy 71

  Trzaskowski nie groził dziennikarzom. W kur.wizji i PR1 i 2, ateraz już 3 nie ma dziennikarzy. Sa kaczystowskie propagandowe urzędniczyny, które za kacze srebrniki wyplotą każdą bzurę, nałżą, zmanipulują i warzą tony szamba, które potem są wylewane na ekran przez Zaplutę Whorecką i jej podobnych nieudaczników.

 • krynolinka

  Oceniono 73 razy 67

  Śmieszne te wasze kwiki funkcjonariuszu Siwek, czy jak się tam nazywasz. Nie chodzi o cenzurę tylko o zablokowanie smrodu, który z mediów rządowych, pisowskich, na całą Polskę się roznosi. Jesteście śmierdzącą maszynką do niszczenia niewygodnych dla władzy ludzi.

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 60 razy 56

  "karygodne zapowiedzi niemające nic wspólnego z zasadami demokracji i pluralizmem poglądów w mediach, a wiele z chęcią wprowadzenia cenzury".

  Mówią to ludzie, którzy w samym 2020 roku ukradli podatnikom 2 mld PLN na propagandę, a gdy okazało się że zostało im 89 mln PLN, w sytuacji największego kryzysu od 1989 roku, zamiast zwrócić do budżetu, wypłacili sobie premie.

  Już za samą zapowiedź zaorania TVP, Trzaskowski ma mój głos.

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 57 razy 53

  TVP należy zaorać, a ludzi tam pracujących nikt uczciwy nie powinien zatrudniać.

 • niktwazny126

  Oceniono 47 razy 47

  Jak też te zasady demokracji mają się do aktualnej kampanii wyborczej? Ile czasu antenowego w TVPiS otrzymał (demokratycznie) kandydat Duda, a ile pozostali kandydaci? Może jakieś liczby by nam to zobrazowały? Nie mam na myśli informacji krytycznych w jedynie słusznych wiadomościach, ale przedstawianie osób kandydujących i pozwolenie im się wypowiedzieć? Odliczając czas, jaki np. pani Holecka poświęciła na przerywanie wypowiedzi i własne, uszczypliwe komentarze.
  Chęć wprowadzenia cenzury??? Drodzy pisowscy urzędnicy, sztandarowym przykladem cenzury w mediach publicznych jest zadyma z utworem Kazika. Rozumiem, wam wolno, innym nie.

 • jurek4491

  Oceniono 47 razy 45

  Ale w REŻIMOWEJ zagotowało się pod dupencją .
  Trzaskowski ma rację taką telewizję trzeba doprowadzić do zdechnięcia bo to nie ma nic wspólnego z rzetelną informacją obiektywizmem i profesjonalizmem .

 • polakadam

  Oceniono 40 razy 38

  Siwek coś bełkocze o demokracji i pluralizmie poglądów w mediach.
  W pisowskiej szczujni te rzeczy nie istnieją już dawno.
  Nie rżnij głupa Siwek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX