Kukiz oskarżył byłą szefową Trójki, że za rządów PO-PSL zakazała grania jego piosenek. Jest odpowiedź

Była szefowa radiowej Trójki Magdalena Jethon odniosła się do oskarżeń Pawła Kukiza, który stwierdził, że za rządów PO-PSL radio nie zgadzało się na granie jego piosenek. "Proszę, żeby pan Paweł Kukiz zaprzestał szerzenia nieprawdziwych informacji, które godzą w dobre imię - moje i zespołu, którym miałam zaszczyt i przyjemność kierować" - wskazuje Jethon.

Magdalena Jethon (szefowa Trójki w latach w latach 2009 i 2010-2016) wystosowała oświadczenie, w którym odniosła się do wypowiedzi Pawła Kukiza na temat cenzury w mediach publicznych. W sobotę polityk zamieścił na Facebooku wpis, w którym wskazywał, że w czasie, gdy Jethon kierowała Trójką, rozgłośnia nie chciała grać jego utworów z wydanej w 2014 roku płyty "Zakazane Piosenki". 

Kukiz wskazuje, że za PO-PSL Trójka cenzurowała jego piosenki. Była szefowa odpowiedziała

"Ówczesna szefowa Trójki, Pani Jethon zakazała wówczas grać w radio którejkolwiek z moich piosenek. Ciesz się więc, Kazik, że Tobie zdjęli dziś tylko jedną" - napisał Kukiz. Tę samą historię  przytoczył też w programie "Kawa na ławę" w TVN 24. - To są sytuacje skandaliczne, które świadczą o tym, że ustrój w Polsce polega tym, że kiedy dana partia obejmuje władzę, to przez cztery lata zawłaszcza cały system, absolutnie wszystko, wszystkie spółki Skarbu Państwa, wszystkie media, tak zwane publiczne. Rzecz jest niedopuszczalna. Takie sytuacje miały również miejsce za kadencji Platformy Obywatelskiej. Jestem tego żywym przykładem - powiedział.

W wydanym przez siebie oświadczeniu Jethon podkreśla, że "Paweł Kukiz mówi nieprawdę, twierdząc, że był kiedyś w Trójce zakaz grania jego piosenek".

W 2014 roku Paweł Kukiz kandydował w wyborach samorządowych. Zgodnie z przepisami, dotyczącymi kampanii wyborczych w mediach publicznych, dyrektorzy poszczególnych programów Polskiego Radia byli zobowiązani gwarantować równy dostęp wszystkim kandydatom
Podczas każdej kampanii wyborczej w mediach publicznych w sposób niemal aptekarski liczony był czas obecności kandydata na antenie. Regularnych sprawozdań na ten temat żądała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

- wskazuje była szefowa rozgłośni. Jak dodaje, minuty nadawania piosenki kandydata, którym w ówczesnych wyborach był właśnie Kukiz, musiałyby zostać doliczone do ogólnego czasu jego obecności na antenie, co "byłoby dla niego niekorzystne". Z kolei niewliczenie czasu piosenki do czasu obecności na antenie byłoby - jak wskazuje - niesprawiedliwe dla innych kandydatów, którzy startowali w wyborach.

Wstrzymanie więc emisji piosenek w okresie kampanii wynikało z konieczności przestrzegania prawa. Poza okresem kampanii wyborczej Paweł Kukiz jako Artysta był wielokrotnie grany i goszczony w audycjach Programu 3, na co są świadkowie.
Proszę, żeby pan Paweł Kukiz zaprzestał szerzenia nieprawdziwych informacji, które godzą w dobre imię - moje i zespołu, którym miałam zaszczyt i przyjemność kierować

- wskazuje Jethon. 

Była szefowa Trójki jest obecnie zaangażowana w projekt stworzenia niezależnej stacji radiowej Radio Nowy Świat, zainicjowany przez spółkę "Ratujmy Trójkę” (dołączyła do niego część dziennikarzy, którzy w ostatnim czasie odeszli ze stacji).

Więcej o:
Komentarze (419)
Kukiz oskarżył byłą szefową Trójki, że za rządów PO-PSL zakazała grania jego piosenek. Jest odpowiedź
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 111 razy 97

  Jak Pawełek raz dał du*y PiS-owi, to teraz musi brnąć. Miesiąc miodowy dawno się skończył, ale nadstawiać musi dalej.

 • vaterlandnl

  Oceniono 97 razy 89

  oj, kukiz, nawet symetryzm ci nie wychodzi. Jestes "pocalunkiem smierci" dla Kosiniaka.

 • dziurowice

  Oceniono 84 razy 78

  ja przypomnę Kukizowi że jego piosenka "Ksiądz proboszcz już się zbliża.." była grana w latach 90-tych tylko w Trójce. Inni się bali.

 • rusi3020

  Oceniono 72 razy 64

  Jeszcze nie wytrzeźwiał po sobocie.

 • szaja25

  Oceniono 66 razy 54

  Tak chłopaka skrzywdziło PO-PSL, że wylądował w PSLu:) To chyba syndrom Sztokholmski .

 • a.stojek

  Oceniono 61 razy 51

  mentalnie to PISuar. Przyłożył rękę do rozwalenia sądów w Polsce i w poprzedniej kadencji. A w nowej nadal działa na rzecz Kaczyńskiego, jak widać...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX