Ziobro krytycznie o opozycji i Gowinie. "Wybory należało przeprowadzić w maju"

"Wybory należało przeprowadzić w maju; tak sądziłem wcześniej i tak sądzę dziś - stwierdził w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" Zbigniew Ziobro. Minister Sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski ocenił też, że prezydent mógłby zostać wybrany już w maju, gdyby nie postawa opozycji oraz drugiego z koalicjantów PiS-u - Jarosława Gowina.

Sejm przegłosował już ustawę autorstwa posłów PiS wprowadzającą mieszaną formułę głosowania w tegorocznych wyborach prezydenckich. Według jej zapisów na kandydatów będzie można głosować zarówno w lokalach wyborczych, jak i korespondencyjnie. Ustawa wciąż jednak nie opuściła parlamentu - obecnie zajmują się nią senatorowie. Nie wiadomo jednak, kiedy pójdziemy do urn, bowiem marszałkini Sejmu Elżbieta Witek nie ogłosiła jeszcze nowego terminu wyborów. Początkowo miały się one odbyć 10 maja, jednak w wyniku umowy zawartej między Jarosławem Kaczyńskim i Jarosławem Gowinem do głosowania ostatecznie nie doszło, choć wyborów formalnie nie odwołano

Zobacz wideo Trzaskowski za Kidawę-Błońską. Czy zarząd PO sugerował się wewnętrznymi badaniami?

Zbigniew Ziobro: Późniejszy termin wyborów nie zwiększa szans Andrzeja Dudy

W wywiadzie dla tygodnika "Sieci" minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ocenił, że odpowiedzialność za ostatnie zawirowania z terminem wyborów ponosi opozycja. "Największa wina za ostatni kryzys spada na opozycję, która wykorzystała wielki światowy kryzys i epidemiczny i gospodarczy, do gry terminem wyborów oraz cynicznie i instrumentalnie sięgnęła po argumenty związane z bezpieczeństwem zdrowotnym" - powiedział lider Solidarnej Polski. Ziobro przyznał też, że od początku sprzeciwiał się przesunięciu wyborów i w jego ocenie głosowanie na przełomie czerwca i lipca nie zmieni wiele z punktu widzenia epidemiologicznego. A to oznacza "stratę czasu na długą kampanię i nie zwiększa szans Andrzeja Dudy". 

"Czeka nas bardzo ciężka walka o Polskę, o wszystko" - dodał Ziobro. Co ciekawe, winę za przełożenie terminu wyborów minister sprawiedliwości przerzucił nie tylko na opozycję, ale i na lidera "Porozumienia". "Mam świadomość, że Jarosław Kaczyński stanął przed bardzo trudną decyzją i wobec zachowania Jarosława Gowina wybrał wariant najbezpieczniejszy, co przyjąłem ze zrozumieniem" - powiedział Ziobro, dodając, że obecnie "potrzebna jest szczera dyskusja w gronie koalicyjnym". Podkreślił też, że gdyby nie zachowanie Gowina wybory odbyłyby się najpóźniej 23 maja. 

"Jest źle, gdy któryś z koalicjantów odwołuje się do argumentu siły, ale jest również niedobrze, gdy wzajemne ustalenia stają pod znakiem zapytania" - mówił Ziobro w wywiadzie dla tygodnika "Sieci". 

Więcej o:
Komentarze (147)
Ziobro krytycznie o opozycji i Gowinie. "Wybory należało przeprowadzić w maju"
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 40 razy 38

  Zbysiu, zaczyna się palić pod dudą? Tak, masz dobre przeczucie...

 • 1944kumaty

  Oceniono 39 razy 31

  No trzeba było. A teraz wyskoczył Trzaskowski, który w mig postawił trafne diagnozy, udał się na Śląsk i zanotował mocne wejście w kampanię mimo początkowej fali hejtu. Mam przeczucie, że może pogrążyć kolejną pisowską gwiazdę, jednak nie będzie to tym razem dresiarz Jaki, a pisowski prezydent. Wyobrażacie sobie takie jaja i minę Maliniaka zaoranego w drugiej turze?

 • fakiba

  Oceniono 31 razy 27

  W Maju wybory się nie dobyły i teraz Duda będzie się pocił i g..... wypoci , ma przerąbane .

 • maaac

  Oceniono 28 razy 24

  Szkoda tylko że w terminie 10 maja wybory z konstytucyjnymi warunkami były NIE możliwe. Bez nich praktycznie też co wykazał Borowski. Jedyny sposób ich przeprowadzenie od strony technicznej to było wypełnianie "wyników" przez "komisje" całkowicie "na pałę" zgodnie z wytycznymi KC PiS.

 • floryda77

  Oceniono 26 razy 22

  Naczelny gangster kraju z żonką z Pruszkowa.

 • ochujek

  Oceniono 28 razy 22

  Z Panią Blidą nie certolił się. Tak chce postępować w każdej sytuacji. Bezkarny do czasu.

 • wiarus25

  Oceniono 23 razy 21

  Obleśny typ.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 24 razy 20

  Coś takiego. Zero oprzytomniał na moment. To jednak nie Senat, Grodzki i totalna opozycja, a Gowin nie pozwolił na wybory 10 maja?

 • batura3

  Oceniono 24 razy 20

  Magistrze prawa ZZ - KONSTYTUCJA!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX