Jakie są przewagi Trzaskowskiego nad Kidawą-Błońską? Nitras: To człowiek innego pokolenia

- Rafał Trzaskowski jest człowiekiem innego pokolenia [niż Małgorzata Kidawa-Błońska - red.]. Od dawna namawiałem go do startu. Polacy potrzebują nowego przywództwa. Chcą się identyfikować z ludźmi, którzy bardziej patrzą do przodu i rysują bardziej perspektywiczne plany - powiedział w Porannej rozmowie Gazeta.pl poseł Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras. Zapowiedział też, że w sztabie nowego kandydata KO w wyborach prezydenckich dojdzie do "głębokich korekt".

W poniedziałek gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl był poseł Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras. Naszego gościa zapytaliśmy m.in. o nowego kandydata KO w wyborach prezydenckich. Od piątku w prezydenckim wyścigu nie uczestniczy już Małgorzata Kidawa-Błońska, a jej miejsce zajął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Nitras przyznał, że wpływ na decyzję o wyborze Trzaskowskiego wpływ miały wewnętrzne badania zlecone przez partię. 

- Na podstawie tych badań, które mieliśmy, spodziewaliśmy się tego, że natychmiast po ogłoszeniu decyzji o starcie Rafała Trzaskowskiego, Rafał Trzaskowski doprowadzi do dwóch rzeczy. Po pierwsze ten jego wynik powoduje, że zajmie on natychmiast drugie miejsce. I chyba tak się dzieje. Te kolejne sondaże, które się pokazują, wyraźnie to pokazują. Ale drugi czynnik, który nas cieszy równie mocno, to to, że start Rafała Trzaskowskiego sprowadza prezydenta Dudę do wyniku nawet poniżej czterdziestu procent. I ten trend też już się zarysował. Bo wyraźnie widać, że pan prezydent Duda w żadnym sondażu, który został opublikowany, a widzieliśmy już je chyba cztery nawet po starcie Rafała, nie zbliża się nawet do granic pięćdziesięciu procent. Wyraźnie spadł poniżej pięćdziesięciu procent. A w naszych wewnętrznych badaniach pan prezydent już jest poniżej czterdziestu procent, czy na granicy - powiedział Nitras.

- Rafał Trzaskowski jest człowiekiem innego pokolenia [niż Małgorzata Kidawa-Błońska - red.]. Od dawna namawiałem go do startu. Polacy potrzebują nowego przywództwa. Chcą się identyfikować z ludźmi, którzy bardziej patrzą do przodu i rysują bardziej perspektywiczne plany - dodał Nitras.

Poseł KO przyznał też, że Rafał Trzaskowski chciał wziąć udział w grudniowych prawyborach, które zdecydowały o tym, że kandydatką na prezydenta została Małgorzata Kidawa-Błońska. - Nie chcę wracać do spraw wewnętrznych, ale kto inny był wtedy przewodniczącym Platformy Obywatelskiej, był nim Grzegorz Schetyna. Ten pomysł prawyborów był kwestionowany przez wielu ludzi, którzy chcieli w tych prawyborach startować. Rafał między innymi, ale też i Radek Sikorski - mówił Nitras. 

Posła KO zapytaliśmy też o zmiany personalne, jakie mogą nastąpić w sztabie Trzaskowskiego. - Znam nazwisko osoby, która będzie szefem sztabu, która zostanie ogłoszona szefem sztabu przez Rafała Trzaskowskiego. Co nie znaczy oczywiście, że Rafał nie może tej decyzji zmienić, ale ja tego nie zakładam raczej. Będą głębokie korekty w sztabie wyborczym - zapowiedział Nitras. 

Więcej o:
Komentarze (30)
Jakie są przewagi Trzaskowskiego nad Kidawą-Błońską? Nitras: To człowiek innego pokolenia
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 10 razy 4

  Mości Rogojsz

  Po jaką chol*rę przeprowadzasz waść wywiad z kimkolwiek z opozycji, skoro za każdym razem NAJWAŻNIEJSZYM I NAJDLUŻSZYM JEST TWÓJ PRZEKAZ;
  - siekanie obuchem po opozycji
  - i jako tego, który od momentu zmiany władz walczy intensywnie o wybielanie Dudy, JK i jego sekto-mafii?!

  À propos ‘atakowania Trzaskowskiego przez media ‘publiczne’….

  Niewielka jest różnica między atakami na opozycje że strony mediów publicznych, a atakami na te sama opozycje, jakie nam demonstrowali i nadal demonstrują panowie Rogojsz i Gądka, którzy reprezentują WOLNE MEDIA.

 • xxlxx63

  Oceniono 7 razy 3

  Duet dobrze rokujący na przyszłość psychopata mitras i morderca kóz.

 • du100

  Oceniono 17 razy 3

  przecież to pewnik.PiS zrobi kazde świństwo i podłość ,złamie każdy przepis by Duda wygrał w I turze.Nie bedzie II tury.Już ruszyły do boju ruskie trolle i wrzycaję g.. w wentylator.
  a jak to wygląda
  wybory 28 VI
  marszałkini(?) ma dwa tygodnie czyli ogłosi wybory 26 V
  na zbieranie podpisów da 1-2 dni ,może dac i 2 godziny
  czyli "kampania" potrwa 2 tygodnie pomoże TVP i TVPinfo
  patrz co robią z Kazikiem i Niedźwieckim

 • facio60

  Oceniono 3 razy 1

  Tu nie o chodzi o wiek, chodzi o to , że Pani Kidawa reprezentuje wiedzę i oczytanie w dziedzinie ekonomii, historii, wiedzy o świecie współczesnym, na poziomie nierozgarniętej gospodyni domowej w bogatym domu. " Mój mąż z zawodu jest dyrektorem"

 • tuskaczor

  0

  czaskoski to taki ciul niemyty

 • etyk3

  Oceniono 2 razy 0

  (Nie) uczciwy jak Kidawa-pomyłka albo Nitras

 • facio60

  Oceniono 2 razy 0

  Ja myślę, że zarząd PO opanowała panika po licznych wpadkach p.Kidawy. Publika głosowała na nie, bo będzie to bul Nr 2 . Ale bula to chociaż namaścił p.Tusk w przekonaniu, że będzie łatwo sterowalny, ze względu na poziom inteligencji. A tu, klapa, wyrwał się spod kontroli i jeszcze swoim zacietrzewieniem i przekonaniem o wyższości, brnął z jednej głupoty w drugą.
  Czy tam w PO nie ma normalnego kandydata???

 • semigetuza

  Oceniono 6 razy 0

  Co wy tam Nitras bierzecie w tej waszej PO?
  Toż to MKB w spodniach. Macie już w sobie wirusa samozagłady. A co wy Nitras powiecie po wyborach, jak RT dostanie finalnie tak ze 17%? I podkulonym ogonem wróci na warszawski stołek "ratować samorząd"? Wy liczycie, że Warszawiacy będą głosować na tego łosia, który ich oszukał?
  Przecież on wygrał wybory nie dlatego, że taki był super, tylko dlatego, że Warszawa nie chciała cygańskiego dresiarza za prezydenta, nie dociera to do was, tępe dzbany z PO?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX