Jakie są przewagi Trzaskowskiego nad Kidawą-Błońską? Nitras: To człowiek innego pokolenia

- Rafał Trzaskowski jest człowiekiem innego pokolenia [niż Małgorzata Kidawa-Błońska - red.]. Od dawna namawiałem go do startu. Polacy potrzebują nowego przywództwa. Chcą się identyfikować z ludźmi, którzy bardziej patrzą do przodu i rysują bardziej perspektywiczne plany - powiedział w Porannej rozmowie Gazeta.pl poseł Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras. Zapowiedział też, że w sztabie nowego kandydata KO w wyborach prezydenckich dojdzie do "głębokich korekt".

W poniedziałek gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl był poseł Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras. Naszego gościa zapytaliśmy m.in. o nowego kandydata KO w wyborach prezydenckich. Od piątku w prezydenckim wyścigu nie uczestniczy już Małgorzata Kidawa-Błońska, a jej miejsce zajął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Nitras przyznał, że wpływ na decyzję o wyborze Trzaskowskiego wpływ miały wewnętrzne badania zlecone przez partię. 

- Na podstawie tych badań, które mieliśmy, spodziewaliśmy się tego, że natychmiast po ogłoszeniu decyzji o starcie Rafała Trzaskowskiego, Rafał Trzaskowski doprowadzi do dwóch rzeczy. Po pierwsze ten jego wynik powoduje, że zajmie on natychmiast drugie miejsce. I chyba tak się dzieje. Te kolejne sondaże, które się pokazują, wyraźnie to pokazują. Ale drugi czynnik, który nas cieszy równie mocno, to to, że start Rafała Trzaskowskiego sprowadza prezydenta Dudę do wyniku nawet poniżej czterdziestu procent. I ten trend też już się zarysował. Bo wyraźnie widać, że pan prezydent Duda w żadnym sondażu, który został opublikowany, a widzieliśmy już je chyba cztery nawet po starcie Rafała, nie zbliża się nawet do granic pięćdziesięciu procent. Wyraźnie spadł poniżej pięćdziesięciu procent. A w naszych wewnętrznych badaniach pan prezydent już jest poniżej czterdziestu procent, czy na granicy - powiedział Nitras.

- Rafał Trzaskowski jest człowiekiem innego pokolenia [niż Małgorzata Kidawa-Błońska - red.]. Od dawna namawiałem go do startu. Polacy potrzebują nowego przywództwa. Chcą się identyfikować z ludźmi, którzy bardziej patrzą do przodu i rysują bardziej perspektywiczne plany - dodał Nitras.

Poseł KO przyznał też, że Rafał Trzaskowski chciał wziąć udział w grudniowych prawyborach, które zdecydowały o tym, że kandydatką na prezydenta została Małgorzata Kidawa-Błońska. - Nie chcę wracać do spraw wewnętrznych, ale kto inny był wtedy przewodniczącym Platformy Obywatelskiej, był nim Grzegorz Schetyna. Ten pomysł prawyborów był kwestionowany przez wielu ludzi, którzy chcieli w tych prawyborach startować. Rafał między innymi, ale też i Radek Sikorski - mówił Nitras. 

Posła KO zapytaliśmy też o zmiany personalne, jakie mogą nastąpić w sztabie Trzaskowskiego. - Znam nazwisko osoby, która będzie szefem sztabu, która zostanie ogłoszona szefem sztabu przez Rafała Trzaskowskiego. Co nie znaczy oczywiście, że Rafał nie może tej decyzji zmienić, ale ja tego nie zakładam raczej. Będą głębokie korekty w sztabie wyborczym - zapowiedział Nitras. 

Polecane dla Ciebie