Członek Rady Mediów Narodowych złożył wniosek o odwołanie prezeski Polskiego Radia. Broni jej Lichocka

Grzegorz Podżorny, członek Rady Mediów Narodowych z ramienia Kukiz'15, złożył wniosek o odwołanie Agnieszki Kamińskiej, prezeski Polskiego Radia. Jak napisał Stanisław Tyszka, powodem jest "tolerowanie skandalicznego cenzurowania piosenki Kazika".

Na prośbę Pawła Kukiza przedstawiciel Kukiz'15 w Radzie Mediów Narodowych, Grzegorz Podżorny, złoży wniosek o natychmiastowe odwołanie prezes Polskiego Radia za tolerowanie skandalicznego cenzurowania piosenki Kazika i o rozpisanie otwartego konkursu na to stanowisko" - napisał na Twitterze Stanisław Tyszka

Lichocka broni Kamińskiej

Pismo Podżornego opublikował na Twitterze Kukiz. "Jednym, ale nie jedynym z powodów tego wniosku jest niewłaściwy nadzór nad Programem III PR. Szczegółowe przykłady i argumenty przedstawię podczas posiedzenia Rady Mediów Narodowych" - czytamy we wpisie.

Kamińską w obronę wzięła już Joanna Lichocka, która zasiada w RMN. "O sprawie Trójki dowiedziałam się po fakcie. Ale chciałabym wyrazić publicznie wyrazy wsparcia dla prezes PR Agnieszki Kamińskiej i dyrektora PR3 Tomasza Kowalczewskiego. Mają trudną pracę, narażeni są na ataki z różnych stron. W tej sprawie mają rację" - napisała.

Trójka usunęła listę przebojów z piosenką Kazika

W piątek piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika trafiła na pierwsze miejsce Listy Przebojów Trójki. Utwór jest krytycznym komentarzem do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu na Powązkach 10 kwietnia (cmentarz był zamknięty dla "zwykłych" odwiedzających). 

Zobacz wideo Rosja chce stworzyć własny internet

W sobotę ze strony internetowej Polskiego Radia lista zniknęła. Po fali krytyki i zarzutach cenzury dyrektor Trójki stwierdził w oświadczeniu, że złamano regulamin i w głosowaniu znalazła się piosenka "spoza listy". Oświadczenie wydała też prezeska Polskiego Radia, która stwierdziła, że "podczas elektronicznego głosowania została wprowadzona piosenka spoza listy i doszło do ingerencji w kolejność utworów. Wskutek tego wynik końcowy nie odzwierciedlał głosowania słuchaczy". Głos zabrali też politycy, w tym także rządowi, jak np. wicepremier i minister kultury Piotr Gliński

Więcej o: