Wybory prezydenckie. Trzaskowski zapowiada koniec TVP, jaką znamy. "Bez tego, co zatruwa nasze życie"

Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej poinformował o swoich pomysłach na prezydenturę. Jak powiedział, w przypadku wygranej w wyborach prezydenckich jego pierwszą inicjatywą ustawodawczą będzie zwiększenie wydatków na służbę zdrowia i likwidacja telewizji publicznej w obecnym kształcie.

- Moją pierwszą inicjatywą ustawodawczą jako prezydenta będzie ustawa o zwiększeniu finansowania służby zdrowia do 6 proc. PKB. Zapytacie państwo, skąd na to pieniądze. Otóż pieniądze, które idą dzisiaj na propagandę, partyjną telewizję, powinny zostać przeznaczone właśnie na zdrowie, na nasze szpitale - powiedział na konferencji Rafał Trzaskowski.

Wybory prezydenckie. Trzaskowski o TVP

- Dlatego te pieniądze skierujemy do naszych szpitali, w miejsce obecnej telewizji powstanie nowa telewizja publiczna, bez TVP Info, bez wiadomości, bez publicystyki politycznej, bez tego wszystkiego, co dzisiaj zatruwa nasze życie - dodał.

Zobacz wideo Bielan komentuje pogłoski o sejmowym klubie Porozumienia

Trzaskowski stwierdził, że "telewizja, która miała być publiczną, została przez PiS zdyskredytowana". - Niech nikogo już nigdy nie skusi, by używać telewizji publicznej, która powinna nas edukować i wspierać, do celów politycznych - stwierdził.

Więcej o: