Wybory prezydenckie. Sondaż: Trzaskowski z największą szansą na walkę z Dudą w II turze

Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że Andrzej Duda może liczyć na 43,7 proc. poparcia. Drugi w stawce jest Rafał Trzaskowski. Badanie przeprowadzono po oficjalnym ogłoszeniu startu Trzaskowskiego.

Sondaż na zlecenie stacji RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" przeprowadziła pracownia United Survey. Ankietowanych pytano, na kogo oddadzą głos, jeśli wybory odbędą się w najbliższą niedzielę. 43,7 proc. postawiło na Andrzeja Dudę. Drugi na podium jest Rafał Trzaskowski z wynikiem 14 proc. Prezydent Warszawy ma niewielką przewagę nad trzecim kandydatem - Szymonem Hołownią (13,3 proc.). 

Zobacz wideo Szymon Hołownia - kim jest kandydat na prezydenta, który wyrasta na najpoważniejszego rywala Dudy?

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: Trzaskowski przechodzi do II tury

9,8 proc. uzyskał Władysław Kosiniak-Kamysz, dalej uplasował się Krzysztof Bosak z wynikiem 6,9 proc. 5,2 proc. respondentów oddałoby głos na Roberta Biedronia. W badaniu pytano też o udział w wyborach prezydenckich. 41,4 proc. ankietowanych odpowiedziało, że "zdecydowanie" weźmie udział. "Raczej tak" odpowiedziało 11,7 proc. 28,4 proc. zaznaczyło odpowiedź "zdecydowanie nie", a "raczej nie" 14,6 proc. 

Badanie przeprowadzono 15 maja w godzinach 15-21 na grupie 1100 osób.

Więcej o:
Komentarze (864)
Wybory prezydenckie. Sondaż: Trzaskowski z największą szansą na walkę z Dudą w II turze
Zaloguj się
 • szaja25

  Oceniono 146 razy 112

  Najważniejsze, żeby Trzaskowski załapał się do drugiej tury, a wtedy Adrian popłynie.

 • kostropacz

  Oceniono 122 razy 98

  Panie Trzaskowski, ma pan głos mój i całej rodziny oraz znajomych. Najwyższa pora przestać się wstydzić za reprezentanta Polaków, Pan to zmieni.

 • szaja25

  Oceniono 86 razy 70

  To zaraz Adrian zacznie swój koncert życzeń i obiecankom nie będzie końca.

 • calmy

  Oceniono 81 razy 69

  "Sondaszowa" głupawka uznana zostaje oficjalnie za otwartą. Sądzę, że mam tak jak znakomita większość: obojętnie kto, byle nie ten budyniowaty narciarz z wyrazem twarzy wiejskiego głupka zagubionego we mgle. No i "Sieg Heil" Bosak. Reszta może być. Ważne też, aby nie obiecywał żadnych plusów, wstawania z kolan, siedemnastej emerytury, umorzenia kredytów i milionów czegokolwiek tam.
  Powiedzmy sobie uczciwie: wystarczy aby nas nie kompromitował i skutecznie hamował pisowskie szaleństwo demontażu państwa prawa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX