Wybory prezydenckie. Sondaż: Duda wygrywa w I turze. Za nim Kosiniak-Kamysz, a Trzaskowski poza podium

W sondażu przeprowadzonym w dniach 14-15 maja Andrzej Duda wygrywa w I turze wyborów prezydenckich z wynikiem 52,7 proc. Kandydujący od piątku Rafał Trzaskowski jest czwarty.

Sondaż przeprowadziła pracownia Estymator na zlecenie dorzeczy.pl. Z badania wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Andrzej Duda uzyskałby 52,7 proc. Oznacza to wzrost poparcia prezydenta o 1 punkt proc. w stosunku do analogicznego sondażu z kwietnia.

Wybory prezydenckie. Duda wygrywa w I turze. Trzaskowski czwarty

Drugie miejsce przypada Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi, na którego głos oddałoby 11,8 proc. (o 4,8 pkt. proc. mniej). Trzeci na podium jest Szymon Hołownia z wynikiem 10,5 proc. i wzrostem o 1,7 pkt. proc.

Zobacz wideo Spotkanie Grodzki-Kaczyński? Bielan ma inną propozycję

Ogłoszony wczoraj kandydat Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski ma w badaniu poparcie na poziomie 10,2 proc. Kolejny jest Krzysztof Bosak - 7,8 proc. (wzrost o 1,4 pkt. proc.), dalej plasuje się Robert Biedroń z wynikiem 5,7 proc. (spadek o 2 pkt. proc.)

Badanie przeprowadzono w dniach 14-15 maja na próbie 1025 osób. W sondażu uwzględniono jedynie głosy osób, które deklarowały, że będą głosować i określiły, jaką partię popierają.

Więcej o: