Duda podziękował Kidawie-Błońskiej za rywalizację. "Walka o urząd prezydencki do łatwych nie należy"

"Dla Pani Marszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej wyrazy szacunku za start!" - pisze na Twitterze Andrzej Duda. Prezydent podkreśla, że "walka o urząd prezydencki do łatwych nie należy".

"Dla Pani Marszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej wyrazy szacunku za start! Walka o urząd prezydencki do łatwych nie należy (kto uczestniczył ten wie). Dziękuje za kulturalną rywalizację. Powodzenia w dalszej pracy dla Polski!" - napisał Andrzej Duda.

Wybory prezydenckie 2020. Małgorzata Kidawa-Błońska rezygnuje 

W piątek Małgorzata Kidawa-Błońska oficjalnie zrezygnowała z ubiegania się o fotel prezydenta. -  Za kilka tygodni będziemy mieli nowego prezydenta, trudna sytuacja w naszym kraju - prawna, konstytucyjna - się skończy. Nie będę brała udziału w tych wyborach - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska podczas konferencji prasowej.

Po godz. 10 w siedzibie Platformy Obywatelskiej zebrał się zarząd partii, który ma zdecydować, kto zastąpi Kidawę-Błońską. Z nieoficjalnych informacji wynika, że najbardziej prawdopodobnym kandydatem jest Rafał Trzaskowski. Wymienia się też Radosława Sikorskiego i Tomasza Grodzkiego. 

Więcej o: