Osamotniona Kidawa-Błońska podczas rezygnacji. "Wszyscy czekali, żeby wyjść razem z nią. Chciała sama"

Komentujący konferencję Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zwrócili uwagę na to, że podczas ogłaszania decyzji o rezygnacji z kandydowania w wyborach na urząd prezydenta polityczka była sama. - Jak słyszę, wszyscy koalicjanci i szef partii czekali na Małgorzatę Kidawę-Błońską, żeby wyjść razem z nią. Chciała sama - napisała na Twitterze dziennikarka Dominika Długosz.

W piątek po godz. 9:00 Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała, że rezygnuje z kandydowania na urząd prezydenta. Jej decyzja wywołała falę komentarzy. Wielu polityków i dziennikarzy zwróciło uwagę na to, że polityczka w czasie wygłaszania oświadczenia była sama. M.in. wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz napisał, że politycy Platformy Obywatelskiej ją "porzucili", a dziennikarka Lidia Lemaniak stwierdziła, że jej osamotnienie "biło po oczach".

Czytaj więcej: Politycy i dziennikarze komentują oświadczenie Kidawy-Błońskiej. "Osamotnienie aż biło po oczach"

"Niezłe emocje za kulisami rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej"

Chwilę później zaczęły pojawiać się informacje, że to, iż Małgorzata Kidawa-Błońska wystąpiła sama na konferencji, było jej decyzją.

Niezłe emocje za kulisami rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Słyszę, że to sama ex-kandydatka zdecydowała, że chce wyjść na konferencję bez kogokolwiek innego, mimo oferty czekających na nią szefów partii KO i próśb szefa Platformy

- napisał na Twitterze Konrad Piasecki z TVN24.

Jak słyszę, wszyscy koalicjanci i szef partii czekali na Małgorzatę Kidawę-Błońską, żeby wyjść razem z nią. Chciała sama

- informuje Dominika Długosz z "Newsweeka".

Małgorzata Kidawa-Błońska była i jest lojalna wobec projektu. Dziś dobrze to widać

- zauważa z kolei Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej".

W piątek nowy kandydat

Oficjalną decyzję zarządu Platformy Obywatelskiej, kto zostanie nowym kandydatem partii w wyborach poznamy w piątek. Z doniesień medialnych wynika, że największe szanse na to ma prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Czytaj więcej: Nieoficjalnie: Rafał Trzaskowski z największą szansą na nominację. Dostał rekomendację zarządu Platformy

Zobacz wideo Czy wybory prezydenckie w formie mieszanej pod koniec czerwca są możliwe?
Więcej o:
Komentarze (458)
Osamotniona Kidawa-Błońska podczas rezygnacji. "Wszyscy czekali, żeby wyjść razem z nią. Chciała sama"
Zaloguj się
 • bruna5

  Oceniono 61 razy 29

  Partia się na nią wypięła więc nie dziwota, że na koniec nie chciała odgrywać teatrzyku z tymi, którzy się na nią wypięli. Babka z klasą.

 • quinc3

  Oceniono 36 razy 26

  Pani Kidawa byłaby świetnym prezydentem, ale była miernym kandydatem na to stanowisko. Niestety kandydat musi byc wojownikiem potrafiącym również gryźć jeśli trzeba.

 • bokaj

  Oceniono 40 razy 22

  Pani Małgorzato: SZACUN!!!
  Pani reprezentuje klasę, o której inni tylko słyszeli...

 • siwywaldi

  Oceniono 64 razy 22

  Ta decyzja, to gwóźdź do trumny Platformy. Więc zamiast robić kolejny cyrk, te wybory powinni odpuścić i poprosić swój elektorat o głosowanie na kogoś innego

 • magda_breslau

  Oceniono 56 razy 22

  Wlasnie przeczytalam, jak poslanka Sobecka, uosobienie pisowskiej klasy, wdzieku i czaru,

  nazwala zwolennikow pani "burakami".

  Hahahah. Ja chyba nie mieszcze sie w kategorii "zwolennikow" pani Kidawy-Blonskiej, ale po raz pierwszy w zyciu tego zaluje. Na zawsze pozostaloby mi w pamieci, jak mnie Sobecka od burakow wyzywa. A tak, niestety, znowu o tobie zapomne za chwile, Sobecka, ty pisowska ròżo.

 • pachikun19

  Oceniono 52 razy 18

  Nie ma co narzekac! im szybciej sie rozpadna tym szybciej na polskiej scenie politycznej nastapia zmiany. PO to skompromitowana formacja polityczna odpowiedzialna za to ze mamy obecnie w kraju barbarzyncow z PISu przy wladzy, partia oszustow mamiaca wyborcow haslami liberano-demokratycznymi a tak naprawde to konserwatywno-chadecka formacja, ktora latami popierala Kosciol Kat., miala w glebokim powazaniu prawa kobiet a ich glownym celem bylo utrzymanie sie przy wladzy i robienie szemranych interesow. Ci "liberalowie" nie wprowadzili nawet karty praw podstawowych jak rzadzili! Nie ma co zalowac!

 • corvelinho

  Oceniono 23 razy 15

  Żyjemy w czasach gdzie kandydat na urząd Prezydenta to musi być showman (lub woman) i nie ważne jaki ma przekaz czy program, ważne że umie pokrzykiwać z groźną miną lub obiecywać z błogim uśmiechem..
  Niestety z całą sympatią dla Pani Małgorzaty, nie jest ona showwoman ani nie ma tej iskry w oku i determinacji którą obecnie musi mieć kandydat.

 • zocha688

  Oceniono 33 razy 15

  Ta cala sytuacja bardzo zle swiadczy o Platformie, a wystawienie Trzaskowskiego bedzie ogromnym swinstwem wobec Warszawiakow.

 • dod201701

  Oceniono 17 razy 13

  Jest jeszcze jeden aspekt jej decyzji - WSZYSTKIE KARTY DO GŁOSOWANIA IDĄ NA PRZEMIAŁ !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX