Nieoficjalnie: Rafał Trzaskowski z największą szansą na nominację. Dostał rekomendację zarządu Platformy

Rafał Trzaskowski najprawdopodobniej będzie kandydatem na prezydenta Platformy Obywatelskiej - dowiadujemy się od jednej z osób z zarządu partii. Z sondażu zleconego przez PO ma wynikać, że obecny prezydent Warszawy ma największe szanse na wejście do drugiej tury.

- Badania pokazują, że Rafał wchodzi do drugiej tury i może przejąć dużą część elektoratu Szymona Hołowni - mówi nasz rozmówca. O nominacji zdecyduje głosowanie zarządu partii, w którym zasiada 30 osób. Trzaskowski ma rekomendację kierownictwa partii, w przeciwieństwie do Radosława Sikorskiego. Sam Trzaskowski według naszych informacji zgodził się już na kandydowanie.

Kidawa-Błońska zrezygnowała ze startu

Krótko po godzinie 9 Małgorzata Kidawa-Błońska potwierdziła, że rezygnuje ze startu w wyborach. - Wiem, że ponoszę odpowiedzialność za to, co się wydarzyło, bo spadki sondażowe zostały spowodowane tym, że Polacy nie wiedzieli, czy biorę udział w tych wyborach czy nie. Ale dla mnie najważniejsze było ich zdrowie, bezpieczeństwo i to, żeby Polska ciągle była krajem demokratycznym, europejskim - powiedziała na konferencji prasowej. 

W ostatnim czasie poparcie dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej znacząco spadło. Ostatnie sondaże dawały polityczce mniej niż pięć proc. poparcia, chociaż wcześniej jej wynik wskazywał, że ma szanse na drugą turę. Wśród nazwisk osób, które mogłyby ją zastąpić, wymienia się najczęściej Rafała Trzaskowskiego i Radosława Sikorskiego. Platforma Obywatelska zarządziła wewnętrzne badania, z których wynika, że to samorządowiec z Warszawy ma największe poparcie.

Zobacz wideo „Kidawa-Błońska popełniła samobójczy ruch wzywając do bojkotu wyborów”
Więcej o:
Komentarze (227)
Nieoficjalnie: Rafał Trzaskowski z największą szansą na nominację. Dostał rekomendację zarządu Platformy
Zaloguj się
 • sss9

  Oceniono 41 razy 29

  PO robi wszystko, żeby tych wyborów nie wygrać. I to naprawdę dobrze im wychodzi. Wystraszyć wyborców wizją oddania W-wy PiSowemu komisarzowi, to strategiczny majstersztyk.

 • czekam_nad_rzeka

  Oceniono 40 razy 26

  Nie zagłosuję na Pana, Panie Rafale. Jestem Warszawiakiem i umówiłem się z Panem na całą kadencję rządzenia Warszawą. Głos na Pana będzie głosem na bliźniacze kacze wierze, na setki pisowców na warszawskich stołkach, na ogólny burdel w mieście. Mało tego uznam, że dla KO Warszawa jest tyko trampoliną do wyższych stołków i w następnych wyborach samorządowych mój głos dostanie np. Lewica.
  Każdy inny kandydat z KO na prezydenta dostanie mój głos.

 • bums_groin_stench

  Oceniono 41 razy 17

  PO znowu sama się ograła.
  Trzaskowski poza Warszawą nie ma szans na wygraną, poszedł zbyt w skrajne lewo. PO wystawiąjąc go oddaje PiSowi Warszawę.
  Sikorski byłby jednak najlepszym kandydatem. To figher, który wie jak z kaczystami postępować.

 • sziaja1

  Oceniono 21 razy 15

  To jest dramat, oddajecie Warszawę Sasinowi!!! To będzie upokorzenie dla Warszawiaków. Zastanówcie się, konserwatywny Sikorski jest dużo lepszym wyborem niż łatwy do ataku Trzaskowski

 • dinowar

  Oceniono 24 razy 14

  Trzaskowski, czyli kto? Gościu znany GW i TVN? I warszawiakom, bo został prezydentem stolicy żeby tylko nie Jaki z PiS? Nie ma żadnych szans. Do drugiej tury nie wejdzie. Nie ten kaliber. Robicie te same błędy, co 5 lat z Komorowskim. Niech was szlag....

 • sextusempricus_pl

  Oceniono 26 razy 14

  Beznadziejna decyzja - jak zwykle PO. Trzaskowski będzie rozjechany przez PiS w Polsce B. Niezdecydowany, konserwatywny polski elektorat go nie przyjmie. PO nie potrafi podejmować rozsądnych, pragmatycznych decyzji. To partia oderwana od rzeczywistości. Do walki z Dudą powinien stanąć twardy, wyrazisty i pragmatyczny Sikorski, który mówi językiem zrozumiałym dla większości. A nie inteligencki gostek, stale podkreślający swoje umiejętności w 5 językach. One nie przełożą się na zrozumienie w polskim elektoracie.

 • mezzzai

  Oceniono 15 razy 11

  W juz TVP zacieraja rece. Reprywatyzacje, awaria oczyszczalni, parady lgbt, laweczki za miliony itd etc

 • pol733

  Oceniono 29 razy 11

  To wybory przegrane. Trzaskowski co najwyżej może zebrać część głosów elektoratu wielkomiejskiego. Przypomnę, ze duże i średnie miasta to 20-25% wyborców. Wybory wygrywa się na prowincji, w Polsce powiatowej, a tam facet od stref LGBT i tramwai róznorodności nie ma szans.

 • nihilistasl

  Oceniono 12 razy 10

  Oddawanie teraz Warszawy, nawet a chwilę, PiS-owi to strategiczny błąd. Nie wiem skąd te uprzedzenia do Radka. Ma szansę na efektowną i efektywną kampani wyborczą, ma cohones, jest "jakiś".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX