RMF FM: Andrzej Duda nie zaangażuje się w spór w Sądzie Najwyższym. "Same potencjalne straty"

Prezydent Andrzej Duda najprawdopodobniej nie odpowie ani na list pełniącego obowiązki Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego Kamila Zaradkiewicza, ani jego przeciwników. Wie, że może mu to zaszkodzić w kampanii wyborczej.

Przypomnijmy, że Kamil Zaradkiewicz zaapelował do prezydenta o zmianę regulaminu Sądu Najwyższego, co miałoby pomóc w wyborze nowego prezesa. Przeciwnicy p.o. Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego chcą z kolei, aby prezydent Andrzej Duda zastąpił Kamila Zaradkiewicza innym kandydatem.

Z doniesień RMF FM wynika, że prezydent Andrzej Duda nie odpowie najprawdopodobniej na żaden z powyższych wniosków, bo wie, że może mu to zaszkodzić w czasie kampanii przed wyborami prezydenckimi 2020. Współpracownicy głowy państwa mieli stwierdzić, że w angażowaniu się w ten konflikt "nie ma żadnego zysku, a same potencjalne straty".

Zobacz wideo Film Sekielskiego zmienił Polskę. Jak będzie po kolejnym?

Konflikt w Sądzie Najwyższym

W ubiegłym tygodniu w Sądzie Najwyższym rozpoczęło się Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego. Sędziowie mieli wyłonić pierwszego prezesa SN, ale do tej pory udało się wyłonić jedynie 10 kandydatów na to stanowisko.

W środę 13 maja Zaradkiewicz ogłosił, że posiedzenie sędziów SN zostaje odroczone i stwierdził, iż "zwróci się do prezydenta o rozważenie zmiany regulaminu Sądu Najwyższego z uwagi na zaistniałe wątpliwości interpretacyjne". Tego samego dnia kilkudziesięciu sędziów SN złożyło w Kancelarii Prezydenta wniosek o odwołanie Kamila Zaradkiewicza z funkcji p.o. pierwszego prezesa SN, twierdząc, że "sposób prowadzenia przez niego Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SN odbiega od przyjętych standardów"

Więcej o:
Komentarze (112)
RMF FM: Andrzej Duda nie zaangażuje się w spór w Sądzie Najwyższym. "Same potencjalne straty"
Zaloguj się
 • FILIP

  Oceniono 29 razy 29

  Jak patrzę na tego osobnika co udaje prezydenta to mi niedobrze się robi !

 • chi-neng

  Oceniono 27 razy 27

  "Duda nie zaangażuje się w spór w Sądzie Najwyższym"
  -----
  On juz wiecej nie musi sie angazowc, bo przez te 5 lat, a szczegolnie w ostatnich miesiacach
  juz sie zaangtazowal i swoje zrobil;
  namaszczajac tych, ktorzy maja mu pomoc w reelekcji i JK w ostatecznym dopieciu absolutum dominium.

 • Dominik Czaja

  Oceniono 21 razy 21

  Towarzysz maliniak przez piec lat swojego gagsterstwa zrobil. Szambo w kraju czas tego skopromitowanego kretyna spuscic ze sciekami

 • niktwazny126

  Oceniono 19 razy 19

  Będzie się tam prezydent sądem przejmował, najwyższym, jak zajęty na tok toku. Popularność musi zdobywać, oklaski, a nie zajmować stanowisko w poważnej sprawie. Zresztą jak otrzyma zalecenie od naczelnika, to się zajmie. Ale skoro nie ma jeszcze wytycznych, to ćwiczy rap.

 • bog43

  Oceniono 18 razy 18

  prezydent ? To klasyczny błazen cyrkowy , cyrku " Zepsute zęby " , aportuje na każde życzenie swego pana . Bardzo proszę nie obrażać inteligencji Polaków .

 • nador

  Oceniono 16 razy 16

  Ale mooorda ! Jakby do ula włożył. Bez cienia (!) jakiejkolwiek refleksji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX