Hanna Gronkiewicz-Waltz: Nie wolno oddać Warszawy komisarzowi z PiS. Opamiętajcie się

"Nie wolno oddać Warszawy Komisarzowi z PiS opamiętajcie się" - napisała na Twitterze była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, komentując w ten sposób pogłoski o możliwym starcie Rafała Trzaskowskiego, a więc obecnego włodarza stolicy, w tegorocznych wyborach prezydenckich. Gronkiewicz-Waltz stwierdziła też, że po rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej najlepszym kandydatem Platformy Obywatelskiej byłby Radosław Sikorski.

Jak pisaliśmy na Gazeta.pl, Platforma Obywatelska może zmienić kandydatkę na prezydenta. Małgorzata Kidawa-Błońska jeszcze nie odniosła się wprost do tych doniesień, ale w piątek ok. godz. 10 ma zebrać się w zarząd Platformy Obywatelskiej. Na posiedzeniu może zostać wyłoniony nowy kandydat.

Zobacz wideo Spotkanie Grodzki-Kaczyński? Bielan ma inną propozycję

- Trzeba wygrać wybory z PiS-em, trzeba wygrać wybory z Dudą. Musimy się zorganizować, zebrać i ruszyć na przeciwnika skutecznie, jako cała formacja i Platforma. Tylko tyle - stwierdziła w czwartek wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska w rozmowie z dziennikarzami m.in. TVN24. - W tym momencie tak [kandyduję - red.]. Chcę wygrać wybory. Będziemy o tym rozmawiać - dodała, odpowiadając na pytanie, czy pozostanie kandydatką KO.

Hanna Gronkiewicz-Waltz skomentowała ewentualną kandydaturę Trzaskowskiego

Jako najpoważniejszego kandydata do zastąpienia Kidawy-Błońskiej w prezydenckim wyścigu najczęściej wymienia się prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Do medialnych doniesień mówiących o jego ewentualnym starcie odniosła się na Twitterze Hanna Gronkiewicz-Waltz, była prezydent stolicy.  

"Nie wolno oddać Warszawy Komisarzowi z PiS opamiętajcie się" - napisała Gronkiewicz-Waltz. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym po wygaśnięciu mandatu prezydenta miasta (np. w wyniku wyboru na urząd Prezydenta RP) jego obowiązki czasowo przejmuje wyznaczony przez premiera komisarz (w 2006 r. taką funkcję pełnił w Warszawie Kazimierz Marcinkiewicz, nominowany przez Jarosława Kaczyńskiego). 

"Nie możemy stracić Warszawy ani Senatu dlatego naszym kandydatem powinien być Radosław Sikorski bo jest do tego przygotowany" - dodała Gronkiewicz-Waltz. 

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu >>