Prezydencki minister: To Andrzej Duda dokonał ogromnej promocji #hot16challenge2

#Hot16challenge2 od kilku dni bije rekordy popularności w polskim internecie. Serwis YouTube został zalany filmami w ramach akcji, do której trzy dni temu dołączył także Andrzej Duda. Zdaniem prezydenckiego ministra, to właśnie prezydent odpowiada za sukces tego wyzwania.

Według Pawła Muchy, prezydenckiego ministra, za popularność akcji #Hot16challenge2 odpowiada nie kto inny, tylko Andrzej Duda. - Wyzwanie pana prezydenta do tego, żeby kolejne osoby się przyłączały, to będzie wymierne pewnie w setkach, jeżeli nie w setkach tysięcy złotych. Zainteresowanie akcją wzrosło przez zaangażowanie prezydenta - stwierdził na antenie Radia ZET.

Andrzej Duda rapuje w utworze w ramach akcji #Hot16challenge2 m.in. słynny już tekst: "Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły. Mocne ręce ratowników, wszyscy razem - chwała im".

Prezydencki minister o #Hot16challenge2 Dudy: Te 5 mln wyświetleń to skala sukcesu i gestu serca

Paweł Mucha nie wiedział co prawda, co oznacza sformułowanie "nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły". Stwierdził natomiast, że za tekst najprawdopodobniej odpowiada sam Andrzej Duda. - Nie pytałem, ale spodziewam się, że jest twórca tego utworu - powiedział.

- Prezydent sam zdecydował o udziale w #Hot16challenge2. Z potrzeby serca wspiera akcje charytatywne, także przez postać piosenki czy rapu - dodał. Przypomnijmy, że Andrzej Duda został nominowany przez rapera Zeusa.

Kto inny z polskich polityków byłby w stanie zbudować takie zainteresowanie tą akcją? Te 5 mln wyświetleń to skala sukcesu i gestu serca pana prezydenta

- stwierdził Paweł Mucha.

 

Czym jest akcja #Hot16challenge2?

Akcja #Hot16challenge2 ma na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz walki z koronawirusem. Zapoczątkował ją polski raper Solar, Karol Poziemski, który był inicjatorem także pierwszej tego typu akcji w 2014 roku.

Zobacz wideo #Hot16Challenge2 w szczytnym celu opanowało polskiego Youtube’a

Wyzwanie #Hot16challenge2 polega na nagraniu wideo, podczas którego twórca wykonuje 16 wersów pod dowolny podkład muzyczny, a następnie - by nagłośnić akcję - nominuje inne osoby, które w ciągu 72 godzin powinny nagrać własne wideo. Jednocześnie osoby biorące udział w akcji zachęcają do przelewania pieniędzy na rzecz walki z koronawirusem w ramach zbiórki “Beef z koronawirusem #hot16challenge” w serwisie Siepomaga.pl. Łącznie zebrano już prawie 2 mln zł.

W akcji wzięło udział wielu polskich raperów, artystów i osób publicznych, takich jak Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, prof. UW Marcin Matczak czy prezydent Andrzej Duda. Wideo nagrane przez prezydenta ma już ponad 5,6 mln wyświetleń.

Prezydent do udziału w akcji nominował Marylę Rodowicz, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, zespół Pectus, Golec uOrkiestrę i premiera Mateusza Morawieckiego.

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu >>

Więcej o: