Kwiecień w TVP Info. Prawie 8 godzin na wypowiedzi Dudy. 49 minut dla komitetu Kidawy-Błońskiej

W kwietniu wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy były emitowane w TVP Info przez niemal 8 godzin, polityków Prawa i Sprawiedliwości - ponad 50 godzin. W tym samym okresie komitet wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej mógł liczyć na niecałe 50 minut, a Szymona Hołowni - na 8.

Telewizja Polska regularnie publikuje dane dotyczące obecności polityków na antenach TVP.

Z kwietniowych danych wynika, że członkowie komitetu wyborczego Andrzeja Dudy wypowiadali się ubiegłym miesiącu w TVP Info przez 1 godzinę i 10 minut. W przypadku komitetu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej było to 49 minut, Władysława Kosiniaka-Kamysza - 22 minuty i 28 sekund, Roberta Biedronia - 10 minut i 35 sekund, Szymona Hołowni niecałe 8 minut, a Krzysztofa Bosaka - 4 minuty i 41 sekund.

Wypowiedzi samego prezydenta Andrzeja Dudy - jako głowy państwa - były emitowane w TVP Info przez 7 godzin i 53 minuty. Do tego dochodzą przedstawiciele prezydenckiej kancelarii - 2 godziny i 43 minuty.

Premier Mateusz Morawiecki pojawiał się w TVP Info przez 4 godziny i 42 minuty, a członkowie jego rządu przez 40 godzin i 32 minuty. Wypowiedzi marszałek Sejmu Elżbiety Witek emitowano przez 47 minut, a marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego (PO) - 34 minuty.

Zobacz wideo Szymon Hołownia - kim jest kandydat na prezydenta, który wyrasta na najpoważniejszego rywala Dudy?

Politycy w TVP Info

Działacze Prawa i Sprawiedliwości wypowiadali się w TVP Info przez blisko 53 godziny (włączając w to m.in. członków rządu z PiS, prezydencką kancelarię i marszałka Sejmu). W zestawieniu osobno uwzględniono wystąpienia polityków Solidarnej Polski (10 godzin i 10 minut) i Porozumienia (4 godziny 53 minuty).

Politycy Platformy Obywatelskiej (w tym marszałek Senatu) mogli liczyć na 10 godzin i 5 minut. Politycy Nowoczesnej - 1 godzinę i 13 minut, Inicjatywy Polskiej - 47 minut.

SLD obecne było w TVP Info przez niemal 4 godziny, Wiosna - 1 godzinę i 34 minuty, a Lewica Razem - 21 minut.  Politycy Konfederacji wypowiadali się niecałą godzinę, Kukiz'15 - 2 godziny i 12 minut, a PSL-u - 2 godziny i 42 minuty.

Więcej o: