Kilkudziesięciu sędziów Sądu Najwyższego pisze do Andrzeja Dudy. Chcą odwołania Kamila Zaradkiewicza

Grupa sędziów Sądu Najwyższego złożyła w Kancelarii Prezydenta wniosek o odwołanie Kamila Zaradkiewicza z funkcji p.o. pierwszego prezesa SN. Wcześniej Zaradkiewicz zwrócił się do prezydenta o zmiany w regulaminie sądu.

O wniosku grupy kilkudziesięciu sędziów Sądu Najwyższego poinformowało Radio Zet. "Kilkudziesięciu sędziów Sądu Najwyższego złożyło w Kancelarii Prezydenta pismo z wnioskiem o odwołanie Kamila Zaradkiewicza z funkcji p.o. I prezesa tego sądu. Zdaniem sędziów, sposób prowadzenia przez niego Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SN odbiega od przyjętych standardów" - czytamy na Twitterze stacji.

Obrady ws. wybory prezesa Sądu Najwyższego odroczone

W ubiegłym tygodniu w Sądzie Najwyższym rozpoczęło się Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego. Podczas posiedzenia sędziowie mieli wyłonić pierwszego prezesa SN, którego obowiązki pełni teraz Zaradkiewicz. Dotychczas udało się wyłonić jedynie 10 kandydatów na to stanowisko. 

Tymczasowy prezes, który prowadził obrady, poinformował w środę, że posiedzenie zostało odroczone. Jak zapowiedział, zwróci się też do prezydenta Andrzeja Dudy o zmianę regulaminu. Powodem miały być "zaistniałe wątpliwości interpretacyjne". 

Zobacz wideo Jakie będzie zdanie SN ws. wyborów? Komentuje Marcin Ociepa

Najwięcej zgłoszeń na stanowisko I Prezesa SN otrzymała sędzia Małgorzata Manowska, która zasiada w Izbie Cywilnej SN. Pozostali kandydaci to: Tomasz Artymiuk (Izba Karna), Leszek Bosek (Izba Kontroli Nadzwyczajnej), Tomasz Demendecki (Izba Kontroli Nadzwyczajnej), Joanna Misztal-Konecka (Izba Cywilna), Piotr Prusinowski (Izba Pracy), Marta Romańska (Izba Cywilna), Adam Tomczyński (Izba Dyscyplinarna), Włodzimierz Wróbel (Izba Karna) oraz Dariusz Zawistowski (Izba Cywilna). 

---

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu >>

Więcej o:
Komentarze (293)
Kilkudziesięciu sędziów Sądu Najwyższego pisze do Andrzeja Dudy. Chcą odwołania Kamila Zaradkiewicza
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 77 razy 63

  Dajcie spokój kochani sędziowie. Znów wpadnie Kamil w amok i zacznie uskuteczniać nocne spacery po stolicy w samej piżamce..A noce zimne. Już na poważnie, nie po to Duda go powoływał żeby go odwoływać.

 • alex123

  Oceniono 64 razy 56

  brawo sedziowie SN, że walczycie z destruktorem SN. Trzeba odwołać się do UE, do Strasburga, wszędzie. W Polsce wszystkie instytucje są w rękach i pod nadzorem pisu. , nawet policja , prokuratura.... i wszyscy o tym wiedzą.

 • hese

  Oceniono 55 razy 51

  1.przyłębska
  2.piotrowicz
  3.pawłowicz
  4.ast
  5.zero
  6.kaleta
  .
  .
  150.zaraskiewicz
  Dużo tych tuzów intelektu

 • maxence_rochefort

  Oceniono 42 razy 42

  Ale się rzuciły na żer pisowskie ści3rw0 trole. Jak muchy na kacze kuupsko. Spokojnie. wasi mocodawcy pójdą siedzieć, a wy będziecie wyć w piekle.

 • 500nakrowe

  Oceniono 39 razy 39

  Nie po to takiego typa powoływali aby teraz mieli go odwoływać. Ma do wykonania zadanie, za co zostanie nagrodzony ciepłą i bardzo dobrze płatną fuchą. Podejrzewam, że ktoś trzyma fajne filmy i zdjęcia, gdzie głównym bohaterem jest Pan "Piżamka". Nie ma wyjścia-akcja "Narcyz2" w toku 😀

 • zsm-5

  Oceniono 37 razy 33

  Nie po to Maliniak mianował p.o. prezesa SN chama Zaradkiewicza, żeby go odwoływać.
  Gościu ma już żółte papiery i nikt mu później za te numery w SN nie podskoczy. Świr będzie sobie chodził wolny i korzystał z bezkarności... wariata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX