Kamil K. pisał w internecie m.in. o "gazowaniu" polityków. Usłyszał zarzuty

Były działacz Nowoczesnej Kamil K. usłyszał zarzuty. Mężczyzna pisał w mediach społecznościowych m.in. o "fizycznej eliminacji" prezesa PiS.

Przypomnijmy, że Kamil K. został zatrzymany w poniedziałek 11 maja około godziny 7 rano, a następnie przetransportowany do prokuratury w Rzeszowie. Poinformował o tym wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik. Sprawa ma związek z nienawistnymi wpisami, które mężczyzna publikował w mediach społecznościowych. Pisał m.in. o "gazowaniu" polityków PiS i "fizycznej eliminacji" prezesa tej partii. 

Kamil K. usłyszał zarzuty. Przyznał się do jednego z zarzucanych mu czynów

TVP Info informuje, że sprawą Kamila K. zajęła się Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Prokuratorka Mirosława Chyr poinformowała dziennikarzy telewizji publicznej, że były działacz Nowoczesnej usłyszał zarzuty nawoływania do popełnienia zbrodni zabójstwa oraz kierowaniu gróźb "fizycznej eliminacji" wobec osób o innej przynależności politycznej. Kamil K. nie przyznał się do nawoływania do zabójstwa, ale potwierdził, że kierował groźby pod adresem polityków innych partii. K. potwierdził także, że jest autorem wpisów, które pojawiały się na jego stronie w social mediach i złożył obszerne wyjaśnienia dotyczące tego, dlaczego je pisał. 

Wobec byłego działacza Nowoczesnej zastosowano dozór policyjny i obowiązek stawiennictwa na komisariacie dwa razy w tygodniu. Zastosowano także poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. zł. Kamilowi K. grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat. 

Zobacz wideo Holland: Nie uważam, że Kaczyński jest faszystą, ale pewnych elementów używa świadomie
Więcej o:
Komentarze (142)
Kamil K. pisał w internecie m.in. o "gazowaniu" polityków. Usłyszał zarzuty
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 45 razy 33

  Oczywiście, gdyby namawiał publicznie do anihilacji polityków PO i wieszał ich portrety na szubienicy, dostałby jakąś spółkę skarbu państwa na rok...

  Polska krajem bezprawia i niesprawiedliwości.

 • matlak2

  Oceniono 25 razy 19

  A może by tak, przy okazji, sprawdzić co wypisują trolle ministra Szachermachera. Setki wpisów każdego dnia można podciągnąć pod podobny paragraf.

 • polakadam

  Oceniono 27 razy 17

  Powiedział głosno to o czym wielu patriotów myśli po cichu.
  Dawniej były jednak prostsze czasy. Np. Kościuszko powywieszał targowiczan. Gdy tak samo chce się potraktować dzisiejszą targowicę to wkracza prokuratura.

 • maciek76

  Oceniono 22 razy 14

  Przecież to tylko wyrażanie opinii i rekonstrukcja historyczna... Co z łobuzami, którzy wieszali portrety europosłów na szubienicach albo kopali siedzące na ziemi kobiety w plecy a potem je wlekli po ulicy?

 • pan_wilk

  Oceniono 16 razy 12

  Jeszcze trochę i zaczną ścigać także tych którzy to czytali;) Jak w tym dowcipie z ZSRR: wiecie kto budował Kolej Transsyberyjską? Połowa to byli ci, którzy opowiadali kawały polityczne. A druga połowa? To ci, którzy ich słuchali;)

 • cleryka

  Oceniono 12 razy 10

  "Gazowanie" pewnie miał na myśli nadużywanie przez nich szampańskich alkoholi z bąbelkami.,bo to co wyprawiają w Sejmie, tego nie można nazwać ,działaniem dla dobra Kraju i Narodu,bo na trzeżwo tak się nie rządzi Państwem.

 • pisuar_cuchnie

  Oceniono 13 razy 9

  Wzorem pewnej PiSuarowej kretynki, napiszę, że nie popieram enuncjacji oskarżonego, ale rozumiem jego motywację. Niektórych, mniej odpornych na rzeczywistość, bierze bezsilna złość, gdy dowiadują się o poczynaniach obecnej kliki u władzy.

 • kuba161048

  Oceniono 13 razy 9

  Facet miał takie marzenia , to już marzyć nie wolno.

 • szary-petent

  Oceniono 17 razy 9

  Jakoś nie widzę tutaj obrońców wolności z PiS-u, którzy byli oburzeni sprawą zamykania antykomora.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX